Skocz do zawartości

Co lepiej zatankować Pb95 czy Pb98


Gość mr.suchy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest taki zakaz?

Nie zakaz tylko nakaz aby lać 98.

Ale jeśli ktoś chce ryzykować utratę gwarancji lub co gorsza awarię i remont nowoczesnego silnika to już jego sprawa.

Przez jakiś czas pewnie nic by się nie stało ale gdyby ktoś tak lał zawsze.

Pewnie po jakimś czasie awaria będzie nieunikniona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Gdyby jazda na Pb 95 szkodziła silnikowi, to byłby wyraźny zakaz i wlew byłby zmieniony, a także dystrybutory.

Oczywiście jeśli jest takie zalecenie to lepiej lać Pb98.

Wlewanie Pb95 powoduje, że komputer opóźnia zapłon, więc mułowata jazda i tak przekona kazdego do wlania Pb98.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzieliscie gdzies zakaz lania do diesla oleju z rzepaku albo bio diesla? wszedzie sa jedynie informacje ze to szkodliwe i ze moze sie zle skonczyc... kwestia to jak nalezy rozumiec "zalecenia" producenta...

kazde auto jest dostosowane do konkretnego rodzaju paliwa, ale kazde paliwo ma jakis rozrzut parametrow i silniki sa do tego przystosowane (mniej lub bardziej) poza tym w ekstremalnych warunkach da sie pojechac na bardzo odbiegajacym od normy paliwie - na krotka mete oczywiscie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kazde auto jest dostosowane do konkretnego rodzaju paliwa, ale kazde paliwo ma jakis rozrzut parametrow i silniki sa do tego przystosowane (mniej lub bardziej) poza tym w ekstremalnych warunkach da sie pojechac na bardzo odbiegajacym od normy paliwie

Dokładnie do tego zmierzałem.

Rodzaj paliwa, a nie liczba oktanowa, chociaż niektórym nawet i to nie przeszkadza (rzepakowe ludki).

Poniżej określonej liczby oktanowej nie pojedziem, bo czujnik stukowy i moduł mocy w komputerze na to nie pozwoli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witka

Opel Meriva 1.4 (TwinPort) z grudnia 2007 (ściągnięta z niemiec). Zastanawiam się nad sensem lania 98. Nie znam się na silnikach - może ktoś ma informacje, jakie paliwo powinno się lać do mojego samochodu i czy jest ewentualnie sens lać 98?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj to sam się przekonasz.

Ja bym nie lał chyba że stwierdzisz że ci mniej pali albo lepiej jeżdzi.Z naciskiem na to pierwsze.

I takie jest moje zdanie.

 

Osobiście przez jakiś czas lałem do swojego VP Diesel GTL na Shellu i wszystko było by ok gdyby nie to że przy prędkościach ok 120km/h zaczął palić jak smok.

I tak się skończyła moja przygoda z GTL - em.

Gdyby nie spalanie to owszem samochód lepiej jeżdził.Ale nie takim kosztem.

Nie ma jak BP Ultimate :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności