Skocz do zawartości

Radio + antena


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość dzon_de_vito

Witam ponownie. Czy ktoś z Was ma antenę president indiana (bądż też inną cichociemną antenę montowaną zamiast FM?)? Nie mogę się doszukać informacji czy faktycznie ta antena jest "samostrojąca" czy nie? Bo jeśli będzie problem z jej dostrojeniem to zamawiam jakaś ML a jeśli nie będzie to indianę i montuję ją zamiast anteny FM, co by mi dużo bardziej odpowiadało. Radio będzie na 99% uniden 510 bo jest na miejscu w sklepie i gość by mi zaraz dostroił, oczywiście jeśli ta antena da się nastroić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Czy ktoś z Was ma antenę president indiana (bądż też inną cichociemną antenę montowaną zamiast FM?)? Nie mogę się doszukać informacji czy faktycznie ta antena jest "samostrojąca" czy nie? Bo jeśli będzie problem z jej dostrojeniem to zamawiam jakaś ML a jeśli nie będzie to indianę i montuję ją zamiast anteny FM, co by mi dużo bardziej odpowiadało. Radio będzie na 99% uniden 510 bo jest na miejscu w sklepie i gość by mi zaraz dostroił, oczywiście jeśli ta antena da się nastroić.

co ta za sklep, że Unideny 510 sprzedaje? http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/cool.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tylko uniden i uniden.

U mnie na dłużej zagościł alan 28 i sirio ml-145 , radio tochę duże ale jest na prawdę fajne , antenka też niczego sobie. Ogólnie daje radę i jestem zadowolony.

Radio mam zamocowane na klapce od bezpieczników w zafirze A , gruszka na radiu.

Co prawda muszę popracować nad lepszym umocowaniem klapki bo odpadła juz parę razy ale wg mnie to najlepsze miejsce do umocowania radia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzon_de_vito

co ta za sklep, że Unideny 510 sprzedaje? :beer:

Normalny mały sklepik :wink: gość powiedział otwarcie że radio homologacji nie ma ale widocznie sprzedaż nie jest zabroniona skoro ma na wystawie. W sumie to mam dylemat tylko z tą anteną bo jakby miał indiane na miejscu to już bym miał założone a tak to sam nie wiem czy sie nie bawić i zakładać 145cm na magnesie czy indiane zamiast fm. Na szczęście mam jeszcze 2 dni do zastanowienia :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż jest zakazana właśnie. W dodatku czytałem o możliwości konfiskaty tego sprzętu. A i jak mi się gdzieś o uszy obiło z czasem przejdziemy na FM tak jak to jest w Unii, więc 510tka odpada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jak mi się gdzieś o uszy obiło z czasem przejdziemy na FM tak jak to jest w Unii, więc 510tka odpada.

Jak dobrze pójdzie to za 100 lat.

 

Nie wiem po co zmieniać na FM. Na AM jak 2 użytkowników się nałoży to coś można zrozumieć, natomiast przy FM już nic nie zrozumiesz.

 

Dodatkowo większość ludzi posiada radyjka w AM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzon_de_vito

Sprzedaż jest zakazana właśnie. W dodatku czytałem o możliwości konfiskaty tego sprzętu.

No widocznie nie jest, zresztą na allegro też normalnie z fakturami ludzie sprzedają. Natomiast jesli chodzi o konfiskatę to niby kto miałby to zrobic? Pytalem sie pieciu roznych patroli drogowki i oni twierdza ze nie ma takiej mozliwosci zeby policjant sprawdzal homologacje na cb radio czy jakikolwiek inny sprzet ktory nie ma zwiazku z "bezpieczenstwem ruchu drogowego". Jedyne co moga zrobic to sprawdzic po numerze seryjnym czy radio nie jest kradzione ale to tez nie tak z marszu tylko musza jak to gosc okreslil "dostac cynk".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej Viki mam Unidena 520 + bat President MT 145. Radyjko troszkę stuningowane do 12 W. Przekłada się to na lepszą moją słyszalność. Odbiór też mam bardzo dobry. Zasięg do ok 30km a w czasie ładnej pogody rozmawiam z kumplem z Andrychowa który ma stacjonarne radio. I nie byłoby w tym nic dziwnego ze Andrychów jest ode mnie jakieś 100 km:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności