Skocz do zawartości

Radio + antena


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

kolego IC-100 to nie jest antena ... to kawalek drutu i nic wiecej

Ile sie w eterze slyszy ludzi ktorzy uzywaja ic100 i wtedy ... z dakeja prawie wogóle sie ich nie slyszy albo "oni" piszczą i nawet slabszy asc czy dsc przepuszcza taki syf :D

 

Poprawiłam ort/Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No to i ja się pochwalę moim sprzęcikiem CB -

 

Radyjko TTI880 zamontowane tak

 

33431447cd7cccb2m.jpg[/img]

 

Głośnik zewnętrzny i mikrofon K-PO NM452(na zdjęciu Farun FD2060)

 

2e26ce6fe5456387m.jpg[/img]

 

Antenka Lemm Turbo 2001 w dziurce po FM

 

4be52fa9d7e39217m.jpg[/img]

426932c0c37fbf4bm.jpg[/img]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci sie spisuje radyjko ?

Jak na razie od 2 lat bezproblemowo,jestem naprawdę zadowolony!Czasami używałem go na bazie zanim nie kupiłem odpowiedniego radyjka i też się spisywało całkiem nieźle.

 

Jaki SWR masz ?

1,1-1,2 jak dostrajałem antenkę ale już długo nie sprawdzałem(na razie nie widzę takiej potrzeby)

 

Jak sie spisuje RF-gain i Mic-gain ?

Odpowiednie ustawienie SQL i RF-gaina (zależnie od miejsca w którym się znajduję jak również propagacji) pozwala mi na usłyszenie tego co chce usłyszeć i tak powinno być z każdym radyjkiem(nie mówię że TTI jest najlepsze bo każdy ma inne zdanie) mi po prostu wystarcza a Mic-gaina mam ciągle rozkręconego na maksa bo czasami nie chce mi się ściągać gruchy z uchwytu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zrobiłem trasę z nową anteną Lemm AT900 na magnesie (Uniden 5200xl) i muszę powiedzieć że spisywała się naprawde dobrze. nie jest to demon zasięgu ale te 5 km spokojnie robiła. czyściutki dźwięk, ze wszystkimi szło się dogadać, inni nie narzekali na moje nadawanie. antenę jeszcze musze dostroić bo szybki pomiar przed trasą wykazał że promiennik jest tyć za długi.

 

ogromną zaletą są jej małe wymiary. :wesoly:

polecam jeśli ktoś szuka czegoś krótkiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam wszystkich zainteresowanych CB radiem

Pozwole sobie dodac cos od siebie tak więc troche tego sprzetu przetestowałem bo siedze na radiu od ponad czterech (4) lat obecnie posiadam licencje UKF i KF tak wiec w tym całym sprzecie bardzo ważnym jest :

1- miejsce usytuowania anteny (rodzaj magnez, uchwyt (reling,klapa) czy na stałe

2- rodzaj anteny (długość, moc nadawcza i odbiorcza)

3- mikrofon ( z wzmocnieniem i echem czy bez )

4- radio ( wiadomo czym wiecej regulacji RF-Gein Mik-Gein tym czystszy odbiór i nadawanie, podsłuch drugiego kanału lub szybkie przełanczanie na drugi kanał)

5- bardzo ale to bardzo ważne to dość dobry SWR aby nie spalć

końcówki mocy w radiu.

i CB radio nie służy tylko jako fotoradar ale jest bardzo pomocne również w innych sytuacjach na Polskich drogach

73 :wesoly: :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności