Skocz do zawartości

Corsa B 1.0 12V - szarpie


Gość Bartek91

Rekomendowane odpowiedzi

Szarpanie przy ujmowaniu gazu to chyba standard - moatez tak robi - no chyba ze ten czujnik paliwa , ale gdzie on jest i co to zaa element?:wink:?

Moja obroty trzyma bardzo dobrze nic nie gasnie, a wiec tu jest jakis problem.

Co do kontrolki silnika to moze byc jeszzce przepustnica - trzeba wyczyscic - mozna bez zdejmowania dojsc do niej od gory - u mnie czyszczenie pomoglo na problemy z żółtą kontrolka po rozgrzaniu silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpanie przy ujmowaniu gazu to chyba standard

u mnie szarpało po dodawaniu gazu ,traciło moc ,to było okropne jak zamiast przyśpieszać to zwalniało i przyśpieszało nieregularnie ,jechało jakby skokami.O tym czujniku nic nie powiem ,ale może na kompie Ci błędy wykaże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N akompie nic nie wykazało - to szarpanie nie jest jakies mocne - pozatym wszystko ok, pracuje równo, przyspiesza, jedzie ............ Juz sie do tego przyzwyczaiłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek91

A takie pytanko mam gdzie dokładnie znajduje się silniczek krokowy ?

Szukałem jakiś schematów ale nie mogę nic znaleźć a sam zaglądałem niedawno i nigdzie nie ma , w astrze 1.4 to na widoku jest a tutaj nie.

 

I jeszcze taki problem mam przy maksymalnym skręcie kołami słychać strasznie "strzelanie".

Może to byś związane z przegubem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

silnik 1.0 w corsie ma system wtryskowy bosch i ma duży silniczek do regulacji i reguluje on bezpośrednio przepustnicą nie ma tak silniczka krokowego jak np w starym silniku

 

a znajduje sie on z lewej strony przepustnicy

 

http://moto.allegro.pl/item680844045_silniczek_krokowy_opel_corsa_b.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

I jeszcze taki problem mam przy maksymalnym skręcie kołami słychać strasznie "strzelanie".

Może to byś związane z przegubem ?

Może być wiele przyczyn.

Lepiej to sprawdź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek91

Jeżeli chodzi o zgrzytanie przy ostrym skręcie to wymiana przegubów po 120 zł sztuka :(

A z szarpaniem jeszcze nie wiem dopiero wieczorkiem odbieram autko.

 

[ Dodano: Sro Lip 15, 2009 17:37 ]

Komputer pokazał że coś nie tak z EGR oraz z czujnikiem położenia wału. Fakt autko zaczęło palic trochę więcej do tego.

Ze zgrzytaniem nie ma juz problemu ale nadal przy skręcie w prawo słychać dzik jak by się niosła wibracja. Nowe tuleje , przeguby zostały założone. Cały warsztat mechaników wraz z dyrektorem nie wiedzieli co się dzieje. Może ktoś z was wie o co chodzi.

 

 

 

Z spadkiem mocy po puszczeniu pedału gazu czy przy zmianie biegów też nic.

 

[ Dodano: Sro Lip 15, 2009 22:42 ]

Przejechałem się niedawno i zauważyłem, że przy dużej prędkości już tak nie traci mocy jak np. na 2 lub 3... tak od 80 w górę nie czuje się "bardzo szybkiej" utraty mocy to tak jak bym wyłączył silnik w trakcie jazdy albo obroty nagle spały do 1000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek91

Problemu ze stratą mocy podczas puszczania gazu jeszcze nie. Ogólnie silnik ma moc czy ciepły czy zimy jedzie ostro pod górkę + 3 osoby (chłopy) na 4 ciagnie .

 

Narazie non stop się świeci CE i wyskoczyło mi ze EGR oraz coś z "czujnikiem położenia wału" jutro autko jedzie do mechanika i to znowu .... ( brak w tym kraju ludzi którzy się znają)

 

Do tego ten odgłos przy skręcaniu w prawo nadal nic nic:beer: 6 mechaników i nic kompletnie , nowe tuleje , przeguby nic! ... załamać się można

 

 

Jutro jak tylko coś będę wiedział napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności