Skocz do zawartości

Corsa B 1.0 12V - szarpie


Gość Bartek91

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

dzisiaj zauważyłem że najgorzej jest przy obrotach do 2.5 tys potem się zbiera bez szarpania

 

[ Dodano: Sro Sie 12, 2009 00:07 ]

może ktoś rozwiązał problem i podzieli się wiedzą na ten temat

jeśli nie to proponuje zamknąć

 

[ Dodano: Sro Sie 12, 2009 00:07 ]

znaczy usunąć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój problem rozwiązałem , czyszczenie EGR , ogólne kasowanie błędów , podpięcie wszystkiego poklei i sprawdzenie (aby nie wymieniać niczego drogą prób i błędów )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz nie rozwiązał problemu, jeszcze wczoraj mówili mi że to przepustnica i potencjometr, ale dzisiaj mnie zmartwili. Po tygodniu w serwisie stwierdzili, że to komputer - sterowniki. Co o tym sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Jak każdy zaglądający na to forum szuka porady. Ja również mam pewien problem z moją corsiną b 1.0 98r. Mianowicie podczas uruchamiania silnika zwłaszcza zimnego trzeba krecić kilka sekund zanim odpali a jak to zrobi ma bardzo nierówne obroty (dusi się momentami obroty silnika spadaja do zera po czym znowu łapie, puki nie złapie odpowiedniej temp. nie idzie nim ruszyć. Trzymanie go na wysokich obrotach pomaga mu sie szybciej nagrzać i trzymając go tak chodzi o dziwo w miarę równo. Dodam że wymieniłem przepływomierz, filtr paliwa, pompe paliwową, czujnik temp cieczy, a odczyty na kompie nie wskazują żadnego błędu. Nie wiem gdzie już mam szukać problemu. Może coś mi podpowiecie gdzie szukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

jacysk, widzisz jaki to szeroki problem

poczytaj co wyżej pisali może wyciągniesz jakieś wnioski

a może wystarczy dodać do paliwa STP

 

jeszcze mała prośba byś uzupełnił profil i przywitał się tu

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=23972&start=1440

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę odgrzebie temat.

Mam identyczny problem, na zimnym silniku kiedy chce ruszyć auto nie ma siły i po prostu się dławi, dusi... kiedy jest ciepły jeździ normalnie.

Czasem jednak w trasie przy mocniejszym wdepnięciu gazu, zapala się pomaranczowa kontrolka od silnika a auto nie ma siły przyspieszać.

 

Dodam jeszcze, że EGR wyczyszczony, a ostatnio objawy się nasiliły. :lol:

 

Ratunku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dołącze do tematu szarpania..Niestety opadają mi już ręce w szukaniu przycyzny awarii corsika mojej dziewczyny. Objawy: szarpanie, wyczuwalne na niskich obrotach oraz głównie w trakcie jazdy. Szarpanie raz mocniejsze (samochód podskakuje jakby nie dostawał paliwa, praktycznie nie możliwa jazda) raz słabsze. Odczuwalne zwałszcza przy zmianie biegów i ruszaniu. Co zaskakuje czasami chodzi normalnie, innym razem nie da się jezdzic.

 

Byłem już z nim u 2 mechaników, w wyniku rad "ekspertów", wymienione zostały świece, przewody zapłonowe, cewka, filtr paliwa, pompa paliwa, wczoraj również zawór EGR(montaż nowego sprawnego oraz podkładanie blaszki mającej go odłączyć).Nic nie pomogło .A portfel szczuplejszy o kilka ładnych stówek. :beer::beer:

 

poprawiłem"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności