Skocz do zawartości

licznik corsa b --- obrotomierz


Gość eryk79

Rekomendowane odpowiedzi

ja jak sie bawiłem w to co ty teraz to tak: tez nie miałem pinu 9 :? ściągnąłem półke w nogach pasażera, ściągnąłem plastik po prawej stronie.... odgiąłem wykładzine i mam sterownik- komp- i przed nim na szynie jest własnie złacze B2... szukaj tam kabla zielonego... od spodu bedzie dochodzić, a z góry u ciebie brakuje... tam go wepnij potem do obrotka i smiga.... jak masz konektorki itp itd czas operacji to wypicie 2 piw :( czyli około 30 min ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w 1,0 komp jest gdzieś indziej :beer:

juz wiem gdzie jest wlasnie przykrecony na silniku i jutro ide znow dzialac mam nadzieje ze sie uda.

dzieki i jak macie jeszcze jakies pomysly to dawajcie jeszcze raz dzieki

 

[ Dodano: Wto Paź 13, 2009 01:28 ]

Dziwne żeby ich tam tyle nie było :beer:

Jedna kostka to A (bliżej strony z 1 śrubką), a druga B (bliżej strony z 2 śrubkami)

numeracja powinna być na sterowniku bądź wtyczce

Zewnętrzny dłuższy rząd, drugi pin od strony z 1 śrubką - po prostu - poszukaj oznaczenia

 

Dzieki jutro zobacze co z tego wyjdzie. juz mi sie robi niedobrze bo dostep do tych kostek jest hm nie za bardzo :beer: ale dzieki i do jutra dam znac jak poszlo

 

[ Dodano: Wto Paź 13, 2009 13:56 ]

:beer::beer: znalazlem i obrotek dziala , ale wiecie co ?? zamienilem na szrocie i mam juz oryginal od 3 - cylindrow i dlatego dziala. Wczoraj probowalem podlanczac i nic a dzisiaj 3-cyl smiga spoko. chcialbym dodac foto-relacje z przerobki tylko niech mi ktos napisze jak to zrobic jask dodac fot.? fotki juz porobilem i chetnie sie podziele doswiadczeniem bo nie ma tego na naszym forum a napewno nie do 1.0 12v.

 

pozdro dla all

 

[ Dodano: Sro Paź 14, 2009 00:00 ]

Witam ponownie, u mnie juz wszystko smiga a ponizej pragne przedstawic proces podlaczenia obrotomierza i zielonej lampki ktora bedzie nam sygnalizowac wlaczone swiatla(opcja tylko jezeli ktos nie posiada lamp przeciwmgielnych przednich bo ta kontrolke wykorzystamy w naszym liczniku). na poczatku przedstawiam kostke licznikowa X17 - pin nr 9 jest odpowiedzialny za obrotomierz a pin nr 2 jest od zielonej lampki (wczesniej wloz tam zarowke bo napewno to miejsce jest bez zarowki.

Dołączona grafika

 

 

 

Na drugim zdjeciu mamy komputer pod ktory podlaczymy kabelek biegnacy z pinu nr 9 z kostki licznikowej X17

 

Dołączona grafika

 

 

Zdjecie nr 3 dokladne objasnienie gdzie wlutowac przewod :beer:

 

 

Dołączona grafika

 

To tyle jesli chodzi o obrotomierz - bulka z maslem ale trzeba bylo spedzic 3 dni zeby to znalezc a teraz dziele sie tym zeby ktos mial latwiej jak ja - pamietajmy ze mowa o corsie 1.0 12 v moj z 1998 roku. A caly tzw komputer z zielonym kabelkiem znajduje sie pod plastikiem przy przednich drzwiach.

 

ok, a teraz zielona lampka z pinu nr 2 ciagniemy kabelek do korektora swiatel jak mamy a jak nie mamy to jest za zaslepka kostka i... jak na zdjeciu

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A zeby zdemontowac to ...

Dołączona grafika

 

 

No i na koniec mamy efekt taki ...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

i noca tylko musze zmienic na LED-y bo jakos tak ciemno...

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam wszystkich i zycze milego grzebania a w razie jakichkolwiek pytan sluze pomoca moj e-mail: [email protected]

 

Pozdro!! :beer::beer::beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

eryk79, a moze umieścisz fotorelację z pracy w postaci tutorialu w dziale napraw sam??

Zrobiłeś dobrą robotę i do tego fajne fotki, na pewno przydadzą się innym.

Co ty na to?? :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności