Skocz do zawartości

Prawidłowe ciśnienie opon wielosezonowych 175/70r13


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi wlasnie o rozmiary. kazdy producent przewiduje jakie powinny byc przeciez nawet jesli bedziesz mial zbyt szerokie gumy to policjant tez moze zabrac ci dowod wiec to nie jest tak ze zakladasz co ci sie podoba a do kazdego auta jest jakis zakres rozmiarow opon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez nawet jesli bedziesz mial zbyt szerokie gumy to policjant tez moze zabrac ci dowod

guzik z pętelką

mogę mieć jakie szerokie chcę

guzik policjanta obchodzi na jakich szerokich oponach jeździsz

fakty są takie, że ma to być zgodne z prawem, czyli musi być minimalna głębokość rzeźby bieżnika i koło nie może wystawać poza najbardziej wysunięty fragment obrysu błotnika

jeśli te rzeczy masz spełnione, to zakładasz kapeć 325 i mogą cię cmoknąć w pompkę

 

kazdy producent przewiduje jakie powinny byc

tak

w głównej mierze chodzi o przekłamywanie prędkościomierza i osiągi samochodu - w końcu dane techniczne auta które podaje producent, mają być rzeczywiste

logicznym jest, że jeśli dasz małe kółeczka, to auto będzie miało kopa ale nie pojedzie tyle co powinno - będzie wolniejsze

jeśli dasz za wielgaśne to będzie muł, ale za to prędkość maksymalną może spokojnie przekroczyć

w obu wypadkach prędkość pokazywana na liczniku nie będzie się zgadzać z rzeczywistą - w pierwszym wypadku jedziesz wolniej niż pokazuje licznik, w drugim szybciej

to samo z przebiegiem - pierwszy wypadek przekłamuje in plus czyli nalicza więcej niż faktycznie jest

temat rzeka - ogólnie aby zachować prawidłowość wskazań można się posiłkować kalkulatorami zamienników opon - czy to przy zmianie szerokości czy felg na większe/mniejsze

na przykład taki:

http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam taką sprawę. Założyłem zimówki do astry i strasznie mi mi buczy podczas jazdy, od 60km/h to już mi nerwy puszczają, hałas tak jakby łożysko buczało, opony są te same co w zeszlym roku tylko założyłem te co były w tyle do przodu ponieważ mają lepszy bieżnik. Moze powiecie mi co może być powodem takiego hałasu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności