Skocz do zawartości

wymiana komputera


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

juz kiedys poruszalem temat, ze opel nie chodzi mi na benzynie tak dobrze, jak chodzi na gazie :( na benzynie skacza mu obroty, gasnie jak stoi w miejscu, gasnie jak jedzie :( nie ma wogole mocy itd itp.

znajomy mial podobny, nie mal identyczny problem. w warsztacie

mu powiedzieli, ze to nienormalne, zeby samochody, co nie byly produkowane zeby na gazie jezdzily, to lepiej sobie radza z gazem niz z benzyna. jest na to sposob!! KOMPUTER :) znajomy pojechal do mechanikow i mu bledy jakies pokasowali czy cos w tym stylu. mnie radzi to samo zrobic. poprzedni wlasciciel dal mi drugi komputer

do vectry. sprobuje go zamienic. czy mozecie ukierunkowac mnie jak sie go wymienia??? czy bardzo czasochlonne to jest i trudne???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty jedź na regulację gazu najpierw

źle ustawiony gaz powoduje "rozjeżdżanie" map benzyny - przy niezbyt dobrej mieszance na gazie komputer silnika nie jest w stanie tego skorygować, wie tylko że nie jest tak jak trzeba

po przełączeniu na benzynę ma ju taką możliwosć - dać więcej lub mniej paliwa

takie zachowanie nazywa się autoadaptacją sterownika

 

zrób doświadczenie:

zrzuć na noc klemę akumulatora

rano odpal NA BENZYNIE i niech NA BENZYNIE chodzi do momentu włączenia się wentylatora na chłodnicy

potem NA BENZYNIE przejedź się kilka kilometrów różnymi stylami jazdy - na wariata, na emeryta itp

jeśli auto oodżyje i na benzynie pojedzie normalnie to regulacja gazu nieodzowna bo wiecznie będzie ten sam problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A czy może mi ktoś powiedzieć jak te plastiki, pod którymi komputer jest schowany ściągnąć/otworzyć żeby ich nie uszkodzić? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanko. jak wyglada procedura zamiany komputera??? cos nalezy dodatkowo odlaczac??? (akumulator, czy cos w tym stylu), o czym warto wiedziec podczas wymiany? licze na pomoc :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dla pewnosci sie zapytam, czy to takie urzadzonko:

Dołączona grafika

 

ex-wlasciciel niby zapewnial, ze to jest ten komputer-sterownik i ma pasowac do mojej viki.

parametry jeszcze podaje urzadzonka:

SIEMENS Steuergreat - EZ PLUS

5WK 6220 GM 90 355 038 WT

 

[ Dodano: Pon Lis 09, 2009 16:16 ]

heh... wlasnie schowek wymontowalem i to nie jest to urzadzonko??? :? wiec co to jest??? niby jak rozszyfrowalem to jakis sterownik. czy wymiana tego moze cos dac??? nie mam chwilowo samochodu pod reka, wiec nie moge zlokalizowac, gdzie sie ono znajduje....

 

[ Dodano: Pią Lis 13, 2009 15:52 ]

wracajac do mojego problemu, to bylem u mechanika/diagnosty i ocenil, ze prawdopodobnie gaznik jest przyczyna, ze ma malo mocy, ze na benzynie nie chce jezdzic, ze mu obroty spadaja. itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności