Skocz do zawartości

"zawór odparowywania par paliwa"HELP czy nikt nie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam tak jak w opisie. prawie rok temu mechanik odłączył mi zawór odparowywania par paliwa (takie małe czarne pudełeczko- okragłe z trzema przyłączami.

 

Ponieważ to on do mnie przyjechał a nie ja do niego (auto stało) i zgubiłem kontakt to teraz jak już wydałem 70 zeta to bym chciał to cudo made in USa podłączyć. Szczególnie że po odłączeniu wzrosło mi spalannie o ok 0,5l.

 

Prosze jeśli ktoś by mógł podrzucić poglądowe zdjęcie spodf maski swojego Asterixa byłbym wdzięczny.

 

Dla nie wtajemniczonych zawór ten jest pod osłoną plastikową (pionową częscią) od filtra kabinowego.

 

Tak to wygląda:

 

dscn1802iz0.th.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

mam podłączny 1 węzyk który chyba właśnie idzie do filtra węglowego. pozostają właśnie 2 problematyczne które wychodzą z jednej tej samej strony który gdzie?

 

Powaliłeś mnie komentarzem dotyczącym sondy.

Nie będe juz w takim razie z niąwydziwiał i kupie taką jaką akurat bedą mieli w autotopie na traktorowej. tam gdzie zawsze kupuje graty do aut.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mogę cię skapować :mrgreen:

Czy o to chodziło?

1 - elektrozawór par paliwa

2 - wężyk idący do pochłaniacza

3 - wężyk idący do podstawy wtrysku

58771119kd1.jpg

 

Tak w ogóle, to czekam na ciebie na następnym spocie :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

u mnie jest to raczej zawór pneumatyczny bez podłączenia elektrycznego. Widok komory silnika jest również nieco inny. :twisted:

 

jutro podeślę zdjęcia.

 

a kiedy są te spociki?

bo cos pamietam że pod Imaxem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom , pod imaxem są spociki OKP, w czwartki.

Nasz zrobimycoś za 2 tygodnie, jak bedzie w Łodzi gumrawsk.

 

Czyli masz zawór pneumatyczny.Daj foty, coś wykombinuję :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzieki dokładnie o to mi chodziło tylko ja wiem do czego to jest a nie wiem dokąd maja iść poszczególne wężyki ale to juz z nim na privie obgadam

 

 

UFo hehe.

Dzięki wielkie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

hejka, dzisiaj przy odłączeniu wężyka od elektrozaworu par paliwa (chyba ten wężyk od pochłaniacza) zauważyłem że w wężyku jak i elektrozaworze znajudą się jakies czarne kamyczki /jak węgiel aktywny?/. Pytanie czy to normalne znalazly sie aż w rurce wychodzącej z tego elektrozaworu do wężyka? Nie mam z tym problemu i nie wyskakują błedy tylko zastanowiło mnie to dzisiaj przy rozbieraniu (czyszczenie egr).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności