Skocz do zawartości

Drzwi zaryglowane, akumulatora brak... :(( ?


Gość wodek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam poważny problem z otwarciem Opla Omegi B, 2000 r. Wczoraj, zabezpieczając się przed mrozem wyjąłem z samochodu akumulator. Jednak zanim to zrobiłem, przy otwartej masce zamknąłem pilotem drzwi, odruchowo - na rygiel. Po wyjęciu akumulatora zamknąłem klapę....

 

Dziś przyszedłem z akumulatorem do auta i okazało się, że nie mogę otworzyć kluczykiem drzwi. Nigdy wcześniej nie otwierałem ani nie zamykałem drzwi kluczykiem, jakkolwiek przy próbie otwarcia coś blokuje przekręcenie kluczyka. Zamek od strony kierowcy jest jedynym zamkiem w aucie. Klapa jest oczywiście zamknięta, więc nie ma możliwości włożenia akumulatora...

 

Jak mam otworzyć swoje auto? Czy przyblokowany zamek to wina mrozu, czy może rygla, którego nie sposób otworzyć kluczykiem (nie próbowałem na siłę, żeby nie załamać ani nie uszkodzić kluczyka). Może da się jakoś podpiąć akumulator do złącza przyczepy i w ten sposób otworzyć pilotem?

 

A może jest jakiś sposób na otwarcie maski, co pozwoliłoby wsadzić akumulator na swoje miejsce?

 

Bardzo proszę o pomoc, sprawa jest dosyć pilna!

Z góry dziękuję,

Pozdrawiam Wszystkich

Grzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wiem gdzie w omedze jest rozrusznik ale jeżeli tak jak w astrze to może minus kablem do masy a + pod główny kabel rozrusznika .Od spodu powinien dać rade to podpiąć.No chyba ze się mylę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie w omedze jest rozrusznik

w każdym oplu rozrusznik jest pod kolektorem ssącym, czyli stojąc przodem do omegi będzie po lewej stronie

auto moim zdaniem trzeba podnieść, bo pod zderzak nikt się nie wciśnie - za mało miejsca

pomysł sam w sobie dobry, zamek zadziała

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Od spodu do rozrusznika udało się dojść wyłącznie do śruby od bendiksa - słychać jak odbija. Niestety centralny nie działał. Głównego przewodu zasilającego nie widać z dołu (idzie chyba od góry i jest oddzielony od spodniej części osłoną).

Próbowałem jeszcze na złączu przyczepy, ale niestety tam nie ma bezpośredniego połączenia z akumulatorem.

Również próbowałem otworzyć klapę łapiąc wysięgnikiem puszczonym przez kratkę za zamek w klapie, ale chyba łapałem w złym miejscu...

 

Po dwóch godzinach zabawy na mrozie wezwałem "serwisanta" od zatrzaśniętych drzwi. Próbował wejść przez odchyloną uszczelkę w tylnych drzwiach, ale po 10 minutach zrezygnował...

 

Proszę ponownie o pomoc - pomysły gdzie jeszcze poza rozrusznikiem można podłączyć plus akumulatora? Jak od spodu dostać się do linki klapy? Może jeszcze jakieś pomysły?

 

Z góry dziękuję,

Pozdrawiam!

Grzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam otworzyć swoje auto? Czy przyblokowany zamek to wina mrozu, czy może rygla, którego nie sposób otworzyć kluczykiem (nie próbowałem na siłę, żeby nie załamać ani nie uszkodzić kluczyka)

Kiedyś coś o tym pisałem

Albo mocno przekręcić kluczyk w lewo ( może chrupnąć) i otworzą się drzwi

lub włożyć kluczyk i klamkę podnieść do góry, przekręcić kluczyk - puszcza jeden rygiel, a następnie zamek. (U mnie sprawdził się ten drugi sposó:).

Co do prądu "na krótko" - gruby przewód rozrusznika, grubszy przewód alternatora (i masa na budę oczywiście).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra tez miala taki problem z Omega pomoglo psikniecie odmrazaczem i pozadne przekrecenie kluczyka (czasem trzeba nim poruszac ale da sie ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A omega nie ma bagażnika na kluczyk też?

jeśli otworzysz bagażnik, to wepnij akumulator w oświetlenie bagażnika.

Kiedyś tak otwierałem MV6 :D

Jeśli nie można otworzyć bagażnika, to czy na tej samej zasadzie, nie da rady podłaczyć się np. do oświetlenia tablicy rejestracyjnej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności