Skocz do zawartości

Corsa C - wymiana żarówek podświetlenia konsoli środkowej


Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie za lekki odkop.

 

Sam walcze z podświtleniem nawiewu i napotkalem jak to zwsze ja na nowy problem.

Kupiłem sobie diody ledowe do podświetlenia panelu. Niestety NIE CHCA WEJSC TAM! (Też t5-ale ledowe

http://allegro.pl/japonskie-zarowki-led-w1-2w-t5-5-kolorow-i2674149220.html

)

Jak to jest możliwe, że diody led są o 1mm szersze niż normlane żarówki do podświetlenia corsy C?

Spotkał się ktoś z takim problemem?

Są jakieś zamienniki "cieńsze ledy?"

A jeśli nie, to jakim rodzajem zarówek podświetlić? (bo te zwykle białe w ogóle dla mnie nie są ładne)

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Edytowane przez mateuszxxl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

zakupiles chinczyki, niestety czasem tak jest, poprstu slaba/niedokladna produkcja

 

dobrze ze ktos wkoncu wrzucil manula z fotkami bo wyslanie na maila mija sie z celem

 

moze ktos do dzialu odpowiedniego wrzuci przetlumaczony manual ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W tym poście http://forum.opel24.com/topic/29668-Podswietlenie-Corsa-C/page__view__findpost__p__84522 jest info jakie konkretne elementy są potrzebne do wymiany podświetlenia w Corsie C

 

SMD to coś innego niż LED, czy SMD to po prostu nazwa firmy?

 

Pytam ponieważ na allegro wszyscy w nazwach przedmiotów piszą zarówno SMD jak i LED.

 

Znacie jakiegoś sprawdzonego użytkownika allegro od którego towar jest pewny lub czy mógłbyć wskazać aukcję na której mógłbym kupić te SMD / LEDy?

 

Co myślicie o zamontowaniu po prostu zwykłych żarówek ale świecących w jakimś tam kolorze?

 

U mnie wygląda to teraz tak (raczej któreś nie świecą):

RzpSH.jpg

i

qZNUz.jpg

 

Chciałem wrzucić jakieś kolorowe żarówki (zieleń, błękit lub czerwone, ale do radia, które świeci w innym kolorze będzie to raczej średnio pasowało).

 

Jeśli macie jakąś instrukcję na kompie (szczególnie wymiana żarówek za zegarami) to byłbym wdzięczny.

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMD ( Surface Mount Technology ) w tłumaczeniu - do montażu powierzchniowego.

Diody LED zwykłe różnią się od SMD praktycznie obudową.

 

A możecie zamieścić jakiegoś linka np. z allegro żeby wiedzieć co wybrać konkretnie.

 

Ceny wachają się od kilku do kilkunastu złotych za sztukę i wszyscy używają w tytułach aukcji tak zróżnicowanego języka (wrzucają wszystkie słowa kluczowe), że laik nie wie co ma wybrać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wrzucić jakieś kolorowe żarówki (zieleń, błękit lub czerwone, ale do radia, które świeci w innym kolorze będzie to raczej średnio pasowało).

radio nie jest podświetlane zarówkami tylko diodami smd wlutowanymi w płytkę, wymiana jest generalnie bezproblemowa ale zajmuje trochę czasu i trzeba sie cackać z pensetą...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bad, marmi i kacper, wielkie dzięki za pomoc i linki do aukcji :)

 

Jeszcze jedna sprawa, czy te elementy zaznaczone na poniższym zdjęciu też powinny być podświetlone?

U mnie nie świecą. Jeśli mają się świecić to jak się do nich dobrać? (mam już instrukcję do wymiany żarówek w środkowym panelu i za zegarami, ale tego nie znalazłem).

 

FfEPI.jpg

 

Z góry dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest podświetlane - jedna dioda to wymienna R5 z cokołem (musi być krótki cokół) podświetla przyciski a druga dioda jest tam wlutowana w środku na stałe i podświetla "ikonkę" świateł. Wymieniają nawet tą w środku, ale trzeba lutować i dobierać chyba odpowiedni kondensator do barwy diody.

 

Wyjęcie tego odbywa się poprzez włożenie w pozycji pionowej po bokach tego modułu dwóch cienkich kart bankomatowych albo telefonicznych albo jakichś innych płytek. Nie wyjmuj inną metoda na siłę, bo pourywasz stalowe zatrzaski.

Edytowane przez bad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności