Skocz do zawartości

Corsa C - wymiana żarówek podświetlenia konsoli środkowej


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamillo123

Witam wszystkich posiadam Opla Corse C z 2003 roku i chciałem wymienić oświetlenie zegarów, lecz nie bardzo wiem jak się zabrać za to, dlatego proszę o pomoc jakie potrzebne są żarówki, jak dostać się do zegarów. 

 

Czy mógłby prosić o ten fotomanual jak to zrobić? 

Mój e-mail : [email protected]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 rok później...

Dołączę się pod temat.

 

Jakieś 2 tygodnie temu może wymieniłem żarówkę podświetlenia pokręteł nagrzewnicy, niestety dzisiaj żarówka znowu nie świeci.

Użyłem najzwyklejszej żarówki T5, bez żadnej oprawki.

 

Dodam jeszcze, że gdy była włożona jedna, świecąca żarówka, to po włączeniu dmuchawy zgasły podświetlenia zegarów itd. Wróciły dopiero, gdy włożyłem nową żarówkę w miejsce tamtej spalonej. Czy jest możliwe, żeby to był układ szeregowy? Czy może to być jakieś zwarcie instalacji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta działająca zgasła razem z zegarami.

Jedyne co słyszałem po włączeniu, to jakieś bzyczenie z jej okolicy.

 

A po włożeniu nowej w miejsce spalonej, ta również się zaświeciła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Flinston napisał:

Ta działająca zgasła razem z zegarami.

Jedyne co słyszałem po włączeniu, to jakieś bzyczenie z jej okolicy.

 

A po włożeniu nowej w miejsce spalonej, ta również się zaświeciła.

 

Rozebrałem to dzisiaj raz jeszcze i żarówka zaczęła świecić po wyjęciu i włożeniu. Potem dwa razy przekręciłem włącznikiem świateł i świeciła, przekręcam trzeci raz - nie świeci. Wyjąłem i włożyłem znowu i obecnie świeci. Więc coś nie gra ze stykiem.

 

Wyjąłem także włącznik świateł, bo podświetlenie pokręteł regulacji jest słabo widoczne, ale żarówka wygląda na dobrą. Żaden drucik nie jest przerwany. Jest jedynie nadpalony na brązowo. Założyłbym jakiś ledowy odpowiednik, ale obawiam się, że dalej będzie słabo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witajcie, jako, że większosć linków wygasła, chciałbym się Was zapytać czy taka żarówka jest w środkowej konsoli (pokrętła nawiewów)???   

 https://allegro.pl/oferta/zarowka-samochodowa-t5-12v-1-2w-niebieska-10429255278?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MTY4ZmFhYTAtNDhjZC00ZWY1LWExYTYtODg0NjBlMmI1MTBiAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=594abcf4-bc8d-4ddb-9123-b7b663a64380

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności