Skocz do zawartości

wymiana silnika opel omega 2.0 16v 94 r


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

czy będę miał problemy z wymianą silnika ?

Nie znamy Twojej wiedzy, sprzętu, ani możliwości

czy pasują łapy mocujące poduszki ?

Są inne - waga i rozmiar silnika jest inny

czy dużo zapłacę u mechanika za wymianę ?

Zależy na kogo trafisz, nie każdy bawi się w przeróbki a jeśli już - to ceni sobie swój czas

Przeróbka zawsze jest bardziej pracochłonna i sporo droższa niż wymiana na ten sam

czy lepiej poszukać MV6 ?

Może i lepiej ale jeszcze drożej. Silniki 3,0 są sporo droższe od 2,5 zwłaszcza te w pewnym stanie, poza tym jest ich mniej na rynku i to jest choćby jedna z przyczyn wpływających na cenę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość marcinwulff

witam mam problem kilka dni temu nie wiem czemu wywalilo mi uszczelkie spod klawiaturki choc mogla byc wada pokrywy bo byla peknieta teraz kolejny problem silnik mam do robienia kopci strasznie pochlania olej wiec kupilem doktora zeby go jeszcze nie robic ale pojechalem w trase w 2 strony okolo 300 kilometrow w tamta bylo wszytko ok ale jak jechalem juz spowrotem dojechalem do domu i nagle zobaczylem ze zaczyna palic sie kontrolka od oleju wiec dolalem ale kontrolka nadal sie pali i dziwnie klekocze w silniku co to moze byc prosze o pomoc :oops:

 

[ Dodano: Pon Kwi 05, 2010 23:53 ]

a tak na marginesie mam do sprzedania opla omege na czesci z 98 roku 2,5 silnik i wszytkie elementy z karoseri jakby ktos chcial :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem kilka dni temu nie wiem czemu wywalilo mi uszczelkie spod klawiaturki choc mogla byc wada pokrywy bo byla peknieta teraz kolejny problem silnik mam do robienia kopci strasznie pochlania olej wiec kupilem doktora zeby go jeszcze nie robic ale pojechalem w trase w 2 strony okolo 300 kilometrow w tamta bylo wszytko ok ale jak jechalem juz spowrotem dojechalem do domu i nagle zobaczylem ze zaczyna palic sie kontrolka od oleju wiec dolalem ale kontrolka nadal sie pali i dziwnie klekocze w silniku co to moze byc prosze o pomoc :oops:

 

[ Dodano: Pon Kwi 05, 2010 23:53 ]

a tak na marginesie mam do sprzedania opla omege na czesci z 98 roku 2,5 silnik i wszytkie elementy z karoseri jakby ktos chcial :roll:

Chyba możesz już szukać drugiego silnika. Co do części to jakieś fotki i ceny przykładowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinwulff

fotki bede robil a ceny dogadfamy sie tylko piscie co potrzeba musze zbierac na remont mojej haha a powiedz co bedzie jak bede smigal jeszcze na tym silniku z ta swieconca kontrolka i z tym klekotaniem co moze sie jeszcze stac czy moge narazie ja katowac az nie bede gotow aby odac ja do mechanika ?

 

[ Dodano: Wto Kwi 06, 2010 00:10 ]

a jeszcze jedno czy tak zjiechany silnik warto remontowac czy kupic inny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie dział sprzedam więc lepiej tu nie piszcie co kto potrzebuje :P

bo takie posty polecą w kosz łącznie z pkt karnymi na konto - nie robić bałaganu w działach :beer:

 

Kontrolka zaczęła się palić a stan oleju jaki?

Kompresję wcześniej ktoś sprawdzał? (teraz z dodatkami już nie ma sensu)

Ciśnienie smarowania?

Jeśli zaczęło kałatać to albo go jest dużo za mało albo już coś się podtarło, umiera pompa, albo kilka innych przyczyn.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinwulff

stan oleju jest ok nie sprawdzalem cisnienia .ale powiem jedynie ten dziwnie chodzacy silnik takie dziwne nie mocne koletanie martwi mnie a tak samochud ma moc i mozna smigac a jeszcze jedno odpalilem na chwile i co za obserwowalem to to ze olej szybciej sie grzeje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za obserwowalem to to ze olej szybciej sie grzeje

a czujnik temp oleju to niby skąd tam się znalazł?

takie dziwne nie mocne koletanie martwi mnie

popychacze ktoś badał? może to one

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinwulff

nie ma czujnika stwierdzam po otwraciu korka wlewu olejuteraz jechalem samochodem i wygasla ta kontrolka ale nadal jest ten klekot czy moge jezdzic ?nie bylo tez nic sprawdzane bo nie bylem u mechanika wybiore sie jak juz zbiore cala sume na remont

 

[ Dodano: Pią Maj 28, 2010 22:47 ]

witam mam problem kupilem silnik z vektry b 2,0 16 v do omegi taki sam silnik ale nie pasi co mam zrobic zeby pasilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności