Skocz do zawartości

wymiana silnika opel omega 2.0 16v 94 r


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Arkos ale jaki wał napędowy skoro człowiek ma omegę a swap silnika zrobił z przednionapędowej vectry?

ale taki wał, że omega ma tylny napęd i silnik umieszczony wzdłużnie

 

sam silnik z vectry jest identyczny jak z omegi tylko osprzęt ma nieco inaczej rozmieszczony i inne łapy silnika

 

masz omegę przecież to wiesz, x20xev to x20xev niezależnie od modelu

 

w starych omegach A różnice były takie same, optycznie o tyle inaczej że omega miała wiskozę którą trzeba było odkręcić aby silnik zmieścił sie do przednionapędówki - inne historie takie same: łapy, osprzęt, misa olejowa, wiązka silnika i inne głupoty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

witam mam omege b 94r, silnik kupilem od vectry i jednak jak sie okazało misy nie da się przełożyć od starego silnika bo nie pasuje, a problem polegal na tym ze silnik wspieral sie misa olejowa na kołysce,mozna przesunac podobno troche silnik ale wtedy zostaje problem z walem napedowym czyli to ze jest za krotki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misy nie da się przełożyć od starego silnika

czy aby na pewno?

sa 2 rodzaje mis - jednoczęściowa i dwuczęściowa

 

ciekawostka jak dla mnie, bo do x20xev wsadziłem koledze zwykłą, blaszaną misę z c20ne z jakiejś starej calibry

chłopak załatwił 2 misy aluminiowe - ma mocno obniżone auto

o dziwo do x20xev pasują następujące miski:

- c18nz

- c20ne

- c20xe

 

dziwne jak dla mnie że nie pasuje, bo bloki silnika są identyczne zewnętrznie ze starymi, a x20xev w omedze i x20xev w vectrze też musi być takie samo, skoro te same bloki silnika są

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość carlos vectra

siema.mam problem z misa w moim opelku vectrze 2.0 16v 150 km. jest nim misa .niemoge jej dostac i chce wstawić metalowa i nie wiem jak rozwizac problem z czujnikiem poziomu oleju. a widze ze jestes w temacie.pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość carlos vectra

hej. ani jednej nie moge znalez od dluzszego czasu.szroty tak samo . w sklepie zapomnij o nowej...od 2.0 8v pasuje? zaloze bez czujnika .jego zmostkuje moze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, sorry, zasugerowałem się omegą, do viki nie podejdzie ta miska.

Szukaj uszkodzonej miski i pospawaj, tak chyba będzie najtaniej.

Niedawno na gsiklubie widziałem miskę z astry gsi za 80zł, nieuszkodzoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności