Skocz do zawartości

Jakie opony, rozmiar - Astra I - Astra F


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

mam asterkę f 1.4 16v opony 175/70/13 czy po założeniu 14 samochód nie straci na wigorze?

 

[ Dodano: Pią Gru 15, 2006 19:11 ]

mam założone firestone winterhawk oponki bajka pomimo wysokich temperatur nie pływam po asfalcie a w samochodzie cisza i do tego cena bardzo przystępna ok 160 zł za 175/70/13

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

po założeniu 14 samochód nie straci na wigorze?

Nie straci,bo zamiennik na 14" to 175/65R14,więc to tylko mała różnica i nie powinna mieć wpływu na ducha twojej asterki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem. Planuje kupic nowe opony do mojej astry 1.4 F 1994r.

Czy ktos mi podpowie jakie moge do niej zmiescic najwieksze?? Tak zeby nigdzie nie obcieralo.

Obecnie mam 175x65 R14.

 

scaliłem tematy,zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amek7,najrozsądniejszy wybór to 185/60R14.Felga 5,5 " nie pozwala na nic więcej.Silnik 1,4 też będzie miał ciężej na innych wynalazkach,bo możesz jeszcze założyć 185/65R14,ale po co ci wyższe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak slede watek i ciekawi mnie jakie ja powinienem miec opony i felgi ma stre f 1.4 8v wiem ze mowocie otym mol silniczku ale jakie powinienem zalozyc gumy? dodam ze to kombi :(

:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witajcie,

Mam w swojej astrze F'94 zimówki 155/75 - byłem ostatnio u wulkanizatora (jakaś dziura wystąpiła w bieżniku) i on do mnie że mam za małe koła do tego auta, że stosuje się nieco większe - powiem szczerze że jak patrzę na inne astry z tej serii to faktycznie niektóre mają jakby większe i szersze te laćki.

 

Jakie polecacie do astry F'94 silnik 1.4/60km, bo myślę o jakiś letnich za wczasu.

 

I drugie pytanie - jak jest lepiej - czy kupić 2 lepsze na przód a tył łysawy, czy średniej klasy 4 nowe ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Książka podaje takie rozmiary:

-13'stki (jeśli nie masz wentylowanych tarcz to wchodzą)-155/80- porażka, słabo się jeździ, zamiennie zakładają ludzie 175/75.

-14'stki-175/65, niektórzy zmieniają 185/60

-15'stki-195/55, czasami widzi się 195/50 (prędkościomierz zawyży prędkość), a nawet 205/50 (raz widziałem na GSi)

 

Ja radzę założyć 4 nowe tańsze zamiast 2 super i 2 do du...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam taką samą astrę jak twoja i na lato zakładam oponki 175/70/13.Myślę że jesto to w miare dobry rozmiar,z tym że ja mam stalówki,jeśli myślisz o aluskach to lepiej założyć troszeczkę niższy profil np 60,wygląd będzie napewno lepszy,ale z komfortem się nie wypowiem,bo nie jeździłem astrą na takim profilu.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimówki 155/75

Takiego rozmiaru nie ma,pewnie chodzi o 155/70,czyli sporo za niskie,takie to miałem w CC 900.

Z tanich opon wystarczy ci Dayton D 110 i Kormoran Impulser z tej strony

http://www.opony.com/producent.asp

Co do drugiego pytania,to lepiej mieć 4 równej klasy opony niż jakieś badzie na tyle,a wogóle to każdy daje na tył byle co,a bezpieczniej jest gorsze mieć z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności