Skocz do zawartości

Jakie opony, rozmiar - Astra I - Astra F


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.Założyłem do Astry F Ciassic nowe felgi 14 i opony 175/65/14 ,oryginalnie było 175/70/13.Powiem wam tylko ze sam nie wiem co było lepsze.Teraz jest strasznie twarda.Tylko ze wyjscia nie miałem bo twierdzili ze jak założe 175/70/14 w sedanie to tył potnie o błotniki.Co wy na to ???Dzis widzialem astre na oponach 175/80/14 - parodia.Jak amfibia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

chiałbym kupić opony zimowe.

Obecnie mam letnie 188/65 14.

 

Czy mogę kupić 175/65 14 czy też jeszcze jeden rozmiar w dół.

 

Bardzo prosze o opinie czy takie będą ok:

Frigo 2

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam letnie 188/65 14.

 

Czy mogę kupić 175/65 14 czy też jeszcze jeden rozmiar w dół.

Raczej 175/70 14

Faktycznie jet tak różnica między 65 a 70.

Mimo że wiem co oznacza ten wspólczynnik to czy odczucia są duże?

 

W takim razie Frigo 2 175/70

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie, mam pytanie. Jakie założyć opony zimowe do Astry F Cabrio na 15-calowe felgi ? Chodzi mi o rozmiar. Letnie mam 195/55/R15. Już mam mętlik z głowie od przeglądania internetu i słuchania najróżniejszych wersji. Dzisiaj gość, który pracował kiedyś w serwisie Opla, doradził mi rozmiar 195/50/R15. Nie wiem, coś mi nie pasuje ten profil, że jest za mały na zimę, ale jednocześnie ten gość sprawdzał to w jakimś katalogu z zamiennikami, itp. Chodzi mi tylko o felgi 15-calowe. Czy np. jeżeli włożę opony 185/60/15, lub 185/55/15, to też będzie dobrze (nie będzie obcierać, itp.) ? Dzięki za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ikey, w zupełnosci wystarcza ci takie www.opony.com/opony/55186_d%EAbica_frigo_directional.html

 

195/60lub 65 na 15 oczewiscie.

Co ty tak polecasz 65,po co lekko zmulac silnik na wiekszych oponach?

 

PawelSzczecin, 195/55R15 jest typowym rozmiarem,ale jak dasz 195/50R15 i 185/60R15 też sie nic nie stanie złego,nie będzie ocierac na pewno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty tak polecasz 65,po co lekko zmulac silnik na wiekszych oponach?

Ten profil jest bynajmniej bezpieczny bo ciezej uszkodzic felge. Co do zmulania to moze i racja ale ja mam z takim obwodem letnie wiec i zomowe tez. Poza tym to jak dasz mniejsze to sie zmniejsza przeswit auta(bardziej zglebiony wtedy jest) a wiadomo ze w zime to rozne przeszkody sa na drodze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zakupiłem takie alusy - http://allegro.pl/item277667373_super_alumy_opel_tigra_corsa_astra_15_.html , czy oponki 185/65 Firestone TZ200 będą ładnie pasowały do felgi? Moja eFka nie straci na swojej porywczości? Aktualnie cały czas śmigam non-stop na stalowych felgach z gumami 175/65R13, troszkę mi się to znudziło i chcę jakoś wyglądać na drodze, może polecicie coś innego do w/w alu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności