Skocz do zawartości

Jaki olej wlewacie do silnika corsy ?


Gość PioGor

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwólcie że podepne sie do tematu,zeby nowego posta nie pisac.Otóż swoja Corsinke X12XE mam zalana obecnie olejem GM 10W40 i teraz mam dylemat czy pozostac przy oleju oplowskim czy zmienic własnie na ten valvoline maxlife 10W40?Czytam o nim same pochlebne opinie i jestem naprawde pod wrażeniem.Przebieg auta 130tys.km.Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxlife 10w40 jest w promocji 5l w cenie 4;] no i dostajesz olej który ma prawie 20procent więcej dodatków uszlachetniających;]

 

 

Panowie 10w40 10w40 nie równy dla mnie ważniejsze jest oznaczenie bazy olejowej gdzie A1/B1 to największe gówno mineralna baza technologicznie pamiętająca Opla Kapitana;]

w chwili obecnej dobry olej to minimum A3/B3

 

ja ostatnio wchodzę do geanta i słyszę jak dwóch gości się podnieca że mobil półsyntetyk za 60pln jest...patrzę na właśnie ten parametr a tu A1/B1 czyli minerał "podkręcony" na parametry syntetyku, a co za tym idzie. każdy olej można poddać obróbce chemicznej by w sklepie w butli miał parametry najlepszych olejów syntetycznych(na tym opierają się Ci najtańsi producenci) tylko że taki olej po 1000km stanie się tym czym był za nim go uwodorniono,hydrokrakowano itd prawdziwa baza syntetyczna czyli PAO jest droga bo nie powstaje z nieco lepszego składnika ropy naftowej od mazutu tylko z tych najbardziej wartościowych frakcji na których uzyskanie trzeba wydać sporo więcej kasy.

 

i tu się właśnie można poślizgnąć na oleju :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie baza olejowa określa w jaki sposób uzyskano olej czyli

-rafinacji ropy naftowej dla olejów mineralnych

-syntezy chemicznej dla olejów syntetycznych.

To o czym próbujesz pisać to klasyfikacja ACEA określająca jakość oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item298867394_valvoline_max_life_10w40_4l_najlepsza_oferta.html

 

 

to jest link do goscia ktory szprzedaje VALVOLINE MAX LIFE 10w40 w dobrej cenie ja kupiłem i jestem zadowolony z goscia bo szybko wysyla i z oleju bo autkoi ladniei cicho pracuje.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Tematy o olejach zawsze wywołują żywą dyskusję. Powiem tak, z doświadczenia:

najlepsze, bo o najlepszych parametrach są pełne syntetyki i tylko takie jest sens lać w nowe silniki, ewentualnie starsze ale w bardzo dobrym stanie (wlanie do starego spowoduje rozszczelnienie silnika).

 

Mineralne mają gorsze parametry, są też gęstsze co ma znaczenie przy rozruchu (tam gdzie syntetyk już po chwili dojdzie minerala jeszcze nie ma i elementy trą na sucho).

 

Jakość oleju to dla mnie przede wszystkim ilość i rodzaj dodatków (inhibitory korozji).

 

Moja Corsa 1.2 45 ps '98 rok od nowości zalewana jest Mobilem 1 5W50 Rally Formuła, dziś ma 380 000 km przebiegu. Od wymiany do wymiany bez dolewek. Dlatego jestem za syntetykiem!

 

Moja Corsa 1.4 60 ps '96 rok, która mam od 06.2008 zalana była Lotosem 15W40. Nie chcąc eksperymentować/ryzykować z przechodzeniem na syntetyka, zalałem ją odrazu Mobilem M 15W40 i jest ok. Przy nim już zostanę.

 

Podsumowywując, dla mnie wszystkie oleje światowych marek znajdujące w sprzedaży są godne zainteresowania. Technicy projektujący Nasze Corsy B kilkanaście lat temu nawet nie śnili o takich olejach. Lać markowe, czy 10W40 czy 15W40 nieważne, ważne żeby regularnie go wymieniać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

Witam, polecam Mobila ale tylko z pewnego zrodla, bo podrabiany jest czesto, leje go do swojej corsy, moj ojciec leje do swojej corsy i tez nie narzeka, wazne jest zrodlo z ktorego czerpiemy olejek :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Żeby nie zakładać nowego tematu - obecnie mam zalany olej GM 5W30 w garażu mam po moim VW również syntetyk MOBIL1 0W40. Pytanie - czy mogę zalać 0W40 jeśli auto miało zalany 5W30 ? Przebieg ok 130tys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności