Skocz do zawartości

Jaki olej wlewacie do silnika corsy ?


Gość PioGor

Rekomendowane odpowiedzi

bad, nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy :D

Jeżeli chcesz wymienić olej na 0w40 po 5w30 to jak najbardziej,

spoko możesz zalać.

Ale jeżeli chodzi Ci o dolewkę do 5w30, to nie :P

Ale myślę że chodziło Ci o tę pierwszą opcję, sorry jeżeli Cię źle zrozumiałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie... dobrze zrozumiałeś... mam zalany 5W30 i muszę zmienić a po poprzednim VW został mi cały 0W40, więc chcę go wykorzystać...

 

Edit :

 

Olej wymieniony... i mechanik stwierdził, że syntetyki można mieszać, więc jak został litr 5W30, można wykorzystać na dolewki do zalanego teraz 0W40.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel87

czesc,

ja do corsy b 1.5TD zalałem olej z logiem GM 10W40 pól syntetyk no i nie mam żadnych zastrzeżeń do tego oleju nawet polecam :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Jesteś w błędzie kolego. Pierwsza lidzba określa czy olej jest mineralny czy pół syntetyczny czy syntetyczny, a druga lidzba określa zakres temperaturowy(gęstośc oleju). Jeżeli ktoś jezdzil na 10W40 to taki radził bym zalać, olej 15W40 to olej minerlany. Oszczędzanie na oleju nie ma sensu, proponuję 10w40, silnik bedzie duzo czystrzy niz na mineralnym. A co do marki to moge polecic Castrol sam takiego urzywam jest 10 zł drozy na 1litrze od mobila ale przy 4 litrach to nie sa jakies straszne pieniądze, a na castrolnu mozna przejachac 2 lata lub 20tys. km.

 

[ Dodano: Wto Gru 30, 2008 10:50 ]

Jesteś w błędzie kolego, pierwsza cyfra oznacza typ oleju(mineralny 15, półsyntetyczny 10, syntetyczny 5) a druga lidzba to zakres temperaturowy(wszystko jest na[pisane w instrukcji obslugi na jakich typach oleju mozna jeżdzić) Olej typu 15 nie na daje sie to samochodów z wtryskiem paliwa, po za tym olej typu 5lub 10 duzo lepiej chroni silnik o utrzymuje go w większej czystości. Sam osobiście uzywam castrol 5w40 za okolo 50zł za litr, cena wydaje sie duza, ale na tym oleju mozna przejachać 20tys km lub 2 lata. Wiec jak by nie ptrzec i tak sie oplaca. Radził bym pozostac przy typie oleju dotychczas uzywanym a co do marki to nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja do swojej Corsy 1.4 8V 122000km leje Mobila 1 M 15W40 jezdze już nim pół roku i nie narzekam...kazdy leje to co uważa za słuszne ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jesteś w błędzie kolego. Pierwsza lidzba określa czy olej jest mineralny czy pół syntetyczny czy syntetyczny, a druga lidzba określa zakres temperaturowy(gęstośc oleju)

Kolego poczytaj sobie najpierw o klasach lepkości oleju (ktoś na tym forum tłumaczył już to dokładnie, chyba w dziale astry) a dopiero pózniej udzielaj takich "fachowych" porad. :idea:

 

pierwsza cyfra oznacza typ oleju(mineralny 15, półsyntetyczny 10, syntetyczny 5)

bzdura kompletna :lol:

 

 

Np. olej syntetyczny może być zarówno 5,0, a nawet 10 :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności