Skocz do zawartości

Jaki olej wlewacie do silnika corsy ?


Gość PioGor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mr.suchy

@yanaek dwie rzeczy, auto masz z 98 rok. Wtedy teoretycznie byly gorsze oleje niz teraz. Po drugie jezeli olej bedziesz wymieniac regularnie jak Bog przykazuje to w czym problem ? nie wiem czy poczujesz roznice zalewajac olej za 140 zł. Chyba ze znasz sie na autach i bedziesz czuc roznice :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja bede zalewac lotosem semisyntetykiem (inne uwazam za gowna kierujac sie specyfikacjami API - tymi literkami), ostatnio koles co jezdzi fiesta powiedzial ze nie lej tak drogiego oleju (nosz kur.. jaki drogi 4l - 66 zl) to mnie zdzwil bo gowno mineralne za 4 zl lotosu chodzi po chyba 55 zl a wiec 10 zl zakladajac wymiane co 8-9 tys to smiech istny, a wiec wiele czytalem i jednak wole odzalowac te 65 zl i wlac cos konkretnego na oleju nie ma co oszczedzac tych 10 - 15 zl

 

Nie wiem jak w Corsie 93 spisuje sie jaki olej moze lepiej lac gowno mineralne i wymianka co 7 tys ?

 

Dodatkowo nowka olej jest ladny przejrzysty a to co mam teraz jest niezle wypalony czarny z jakims syfem w srodku , auto jest nowo kupione takze nie wiem ile bierze "oleja" i co bylo tam wlane

 

Bedzie mnie czekac jeszcze wymiana paska rozrzadu oraz uszczelki pod deklem zaworow

Zastanawiam sie nad testem silnika na hamowni czy tez nad sprawdzeniem spreżania w tlokach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja leję 10w40 GM już kilka lat i spoko. Bańka 5l kosztuje 50 pln.

moja corsa ma 215tyś i nic go nie bierze od wymiany do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja bede zalewac lotosem semisyntetykiem (inne uwazam za gowna kierujac sie specyfikacjami API - tymi literkami), ostatnio koles co jezdzi fiesta powiedzial ze nie lej tak drogiego oleju (nosz kur.. jaki drogi 4l - 66 zl) to mnie zdzwil bo gowno mineralne za 4 zl lotosu chodzi po chyba 55 zl a wiec 10 zl zakladajac wymiane co 8-9 tys to smiech istny, a wiec wiele czytalem i jednak wole odzalowac te 65 zl i wlac cos konkretnego na oleju nie ma co oszczedzac tych 10 - 15 zl

 

To jakim konkretnie bedziesz zalewać? Chodzi Ci o Lotos semisyntetyk 10W40?

 

Dzieki za tą stronke z właściwościami olejów.

 

Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności