Skocz do zawartości

Jaki olej wlewacie do silnika corsy ?


Gość PioGor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam kupiłem corse i mam ją już pół roku i zbliża się wymiana oleju ma przejechane 105tyś ostatnio był zalany 15W 40 LOTOS city mineralny i moje pytanko jest następujące - czy mogę teraz go zalać LOTOSEM 10W 40 półsyntetykiem? bo pare osób mówiło mi że przejście z gęściejszego na żadszy olej może powodować wycieki z silnika :) Co radzicie koledzy, zalać go znowu mineralnym czy zaryzykować i wlać półsyntetyk 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Napisałem że był zalany mineralnym LOTOSEM :shock: ja go tam nie wlałem tylko koleś od którego kupiłem corse :? a ja się zastanawiam czy teraz można wlać półsyntetyk bo ponoć z mineralnego na półsyntetyk nie powinno się przechodzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy ma swoje teorie na temat oleju

 

jezeli silnik jest ok to moim zdaniem mozna i polsyntetyk zmienianie oleju z mineralan na polsyntetyk robic tylko raz i decydowac sie juz na cos konkretnego przez kilka lat

 

Jezeli silnik bierze olej to nie ma moim zdaniem sesnu lac polsyntetyk bo zbankrutujesz na samych dolewkach warto sprawdzic olej po kilku tysiacach km jak jest wypalony czy nie ma w nim syfu jakiegos

 

Warto tez znac cos co nieco o cisnieniu sprezania w tlokach bo jak jest slabo to lepiej wymienic caly silnik (300-400 zl uzywany ze szrotu - choc oczywiscie nie ma nikt pewnosci w jakis to jest stanie), nie warto moim zdaniem walic w silnik dobrego leju skoro silnik do wymiany jest.

 

:?

 

[ Dodano: Sro Lut 25, 2009 21:24 ]

polecam zobaczyc to

 

przypominam ze to rok 83 a juz jaka technika oleju tam byla

 

http://www.ceramizer.pl/content/view/37/74/

 

watek o ceramizerze mozna ominac i skupic sie tylko na oleju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Sorry za odkopanie wątku http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

Przymierzam się do wymiany oleju w Corsie C, rok 2001.

Czy nie wiedząc co było w nim poprzednio, mogę mu wlać 10w40? Znalazłem ciekawą ofertę na niego

http://allegro.pl/item619607552_oryg_olej_opel_10w40_gm_5l_64_90_przesyl_gratis.html

+ 12PLN za filtr ???

 

pozdrawiam,

J.

 

[ Dodano: Sro Kwi 29, 2009 07:58 ]

Pomoże ktoś? Sprawa dość pilna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

st3ja, a na jakim jeździłeś do tej pory?

Jak na pełnym i wszystko gra - to nie zmieniaj

Chyba że silnik już go "troszkę" pali i ma trochę za sobą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAROMV6, problem jest tego rodzaju (jak pisałem w poście wyżej), że nie wiem jaki olej siedzi w środku - auto kupione od handlarza, jakiejkolwiek informacji w postaci zawieszki brak (na 95%, dzisiaj rzucę okiem). Silnik ma dopiero 40.000km na liczniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności