Skocz do zawartości

Jaki olej wlewacie do silnika corsy ?


Gość PioGor

Rekomendowane odpowiedzi

tak się chciałem tylko upewnić, bo kupuję... do Corsy 1.2 16v (czyli X12XE) wymienia się wkład do filtra oleju, a nie sam filter?? bo dziś w sklepie motoryzacyjnym mieliśmy ze sprzedawcą małą zagwozdkę przy tym (wszystkie pozostałe silniki 1.2 z Corsy B mają do wymiany cały filter, a nie wkład

 

mogłby mi ktoś na szybko potwierdzić?

 

PS. czy olej mogę sam zlać, bez wjeżdżania na "kanał" ? czy lepiej to zrobić u mechanika (ale wiadomo, .. $$$ )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

jest wkład (wg np filtrona - OE 648)

można zawsze delikatnie unieść jeśli jest taka konieczność, a jeśli masz wątpliwości czy dasz radę jedź do mechanika - to nie są wysokie koszta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość maniek02

Jeżdze teraz corsa na oleju GulfTec 10W40, ale zbliża mi sie wymiana juz, no i fakt ze załoyzłęm gaz do autka co mi proponujecie zalać LOTOSEM GAS 15W40, czy czymś innym??? czy pozostać dalej przy GulfTec 10W40- przebieg Corsy 180 tys

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wcina Ci oleju to nie ma po co przechodzić na mineralny (15W40). Śmiało możesz zalać olej GM. Sam na GM jeżdżę i nie narzekam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

na 10.000 czyli od wymiany do wymiany oleju dolewam około od 0,3 do 0,5 litra oleju, tak ze nie ma tragedii :?: i chyba zostane przy tym moim GulfTec'u albo kupie GM :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Ja właśnie kupiłem GM nie wiedząc jaki był wcześniej... Albo wóz mnie czeka, albo przewóz... No jeszcze przed wymianą sprawdzę mu kompresję i stan świeczek. Mam nadzieję, że będzie :spoko:

 

[ Dodano: Pon Cze 22, 2009 18:21 ]

Jeśli nie wcina Ci oleju to nie ma po co przechodzić na mineralny (15W40). Śmiało możesz zalać olej GM. Sam na GM jeżdżę i nie narzekam.

To ja już nie będę powtarzał co usłyszałem na temat GM od jednego z moich znajomych mechaników...

 

Dziwne, co człowiek to inne spojrzenie na jeden i ten sam aspekt/produkt/zagadnienie... I jak tu opracować złoty środek... :?:

 

EDIT

 

Jednak przekonałem się do tego, żeby GM odsprzedać i kupić coś naprawdę z górnej półki, bo okazuje się, że kompresja jest niezła i szkoda silnika truć takim tanim badziewiem na dodatek kupionym z allegro. Teraz to już nawet nie wiadomo co podróbą jest, a co oryginałem... Masakra jakaś się dzieje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
Gość mariusznh30

Witam mam pytanie czy olej MOBIL SYST S SPECIAL V 5W30 bedzie sie nadawal do mojej Corsy C 1.2 silnik Z12XE i czy jest dobry?

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi i zainterosowanie tematem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności