Skocz do zawartości

Co lepsze Opel Astra 1.7 DTI czy 2.0 DTI ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

>>2.0 dtl to totalnie bezawaryjny motor<<

 

w takim razie biedaki w aso o tym chyba nie wiedzą i przyjmują na serwis sprawne silniki ;/

 

 

jakiegokolwiek diesla masz zamiar kupić kup takiego którego dokładnie sprawdzisz i którego widać że ktoś szanował, potem sam go szanuj,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 363
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość tapiseba84

Witam

 

Moja Astra II 1,7 DTI się spisuje exstra mam juz nakulane 169 tys i nic sie nie dzieje i nie powiem zeby była awaryjna a spalanie w granicach 5,5/100 litra poza miastem w miescie 6,7 litrow teraz zima to pewnie wieciej pali i tankuje tylko na dobrych stacjach bp shell i orlen vera.

 

Pozdrawiam wszystkich!! ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem opla astre II 2,0 DI - przy 123tys. poleciala pompa wrtyskowa i do ukladu zasilania nie można było się przyczepić wszycho było OK.

To była jedyna wada.

Silnik jest dobry na gaz i idzie , po 110 i wzwyż prędkość rosnie aż miło.Zawieszenie jak na te dziury po których jeździłem wytrzymało i jest nadal OK.

Drugi raz auta z tym silnikiem nigdy nie kupię, na pewno benzynke w gazie tak to wygląd a.

Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro:

 

>>A auta produkowane na zachodzie są wykonane ze znacznie lepszej jakości materiałów. <<

 

to jak mam np: traktować pompę wysokiego ciśnienia w mojej astrze wyprodukowaną przez bosch`a w Słowacji, jest gorsza ? Przecież w fabryce nie segregują pojedynczych pomp na Polskę czy inne kraje tylko wysyłają do fabryk w Belgi , Anglii, Hiszpanii a po drodze do ISPOLU w Gliwicach gdzie składają silnik do kupy ? Albo co myśleć o podzespołach Denso w niektórych dieslach opla które robione są w ogóle poza Europą i lądują w dti, d4d, dci ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Denso można powiedzieś dużo dobrego.Toyoty śmigają na tych podzespołach.Wykręcają mega przebiegi i wszystko śmiga.Np Camry z przebiegiem 310000 bez większych problemów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz DTL to masz 82 konie a jak masz DTH to masz 101 kucow. W sumie to mozesz mylic napis z klapy i tam nie jest DTL tylko DTI i wtedy owszem jest te 101KM a i nie pisz km bo to oznacza kilometry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem tylko niech ktoś wytłumaczy mi i całej reszcie laików czemu w dowodzie rejestracyjnym i w brifie francuskim mam wpisane wszezie 74kW skoro twierdzicie że mam 82 koniki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem tylko niech ktoś wytłumaczy mi i całej reszcie laików czemu w dowodzie rejestracyjnym i w brifie francuskim mam wpisane wszezie 74kW skoro twierdzicie że mam 82 koniki

boziu bylo juz 100 razy na forum-pierwsza rzecz to looknij uważnie na klapę czy nie masz tam przypadkiem napisane DTI_16v a nie DTL-DTL to oznaczenie silnika i wersje z tym motorem mialy na klapie napis DI_16v. Druga rzecz obczaj sobie pod maska-jak masz z przodu za zderzakiem, miedzy reflektorem a chłodnicą intercooler to jezdzisz DTI i twoj silnik ma oznaczenie y20DTH i ma 100KM. Jak nie masz ic to twoj silnik to x20DTL lub Y20DTL i ma 82 albo 84KM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem tylko niech ktoś wytłumaczy mi i całej reszcie laików czemu w dowodzie rejestracyjnym i w brifie francuskim mam wpisane wszezie 74kW skoro twierdzicie że mam 82 koniki

 

Tak wyglada silnik 2,0dti czyli Y 2,0 DTH ...100 Km. :roll:

 

http://forum.opel24.com/jaki-to-silnik-vt9688.htm?highlight=jaki++silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności