Skocz do zawartości

przekaźnik pompy paliwowej, Corsa B 1.4 97 rok benzyna + gaz


Gość Derak

Rekomendowane odpowiedzi

No niby ze schemat: http://corsa-b.cba.pl/Schemat3.JPG wynikało by że cewka przekaźnika, ERG, i wtryskiwacz zasilane są tym samym przewodem SW 1,5. Ale tak naprawdę to komputer nieraz przy uszkodzonym jednym czujniku wywala całą listę innych błędów zupełnie niepowiązanych. Ja bym szukał problemu od początku jak kręcisz rozrusznikiem i przekaźnik pompy zamyka obwód to na pompie powinno być napięcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość andrzej_m55

czy reset kompa robi sie przez zwyczajne odlaczenie aku na minute

Tak to wystarczy

Jeśli z przewodów paliwo daje to może kabelek od wtrysku jest ułamany.One są często łączone. Jeszcze może być tak że jest za małe ciśnienie, Może też być pęknięty wężyk łączący przy pompie

Sprawdź jeszcze czy przy cewce od LPG nie jest kabelek zaśniedziały czy pęknięty

Powiedz gdzie jest ten przekaźnik od pompy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się że kabel masowy jest w sumie nie przegnity a przegryziony? nie wiem jakim cudem kabel w takim miejscu może być przegryziony.

mimo podpięcia przewodu masowego wciąż nie chciał odpalić, ale juz paliwo bez problemu docierało do silnika. sprawdziliśmy wtryskiwacz, z powodu braku miernika sprawdziliśmy czy działa za pomocą kartki. Wsadza się przy wtryskiwaczu i odpala auto na parę sekund, jeśli jest sucha to nie działa wtryskiwacz. Potem sprawdziliśmy kable czy nie są poprzerywane. Wtrysk zadziałał po podłączeniu go na sztywno. Auto odpaliło ;)

teraz tylko chcemy to podpiac pod przekaznik by sie przelaczal miedzy benzyna a gazem.

 

przekaźnik od pompy ten fioletowy był kolo pasażera po prawej na dole, tylko jego położenie tym się różniło. że nie był tak jak pokazują schematy w miejscu przekaźnika benzynowego tylko dislowego, czyli trochę wyżej i bardziej w głąb.

 

Ważne że już odpalił i wszystko działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Ważne że już odpalił i wszystko działa.

To prawda ;)

No widzisz wczoraj specjalnie pytałem o ten przekaźnik na spocie i mieli mi przesłać schemat gdzie przy pompie jest no i do tej pory cisz bo sam się zdziwiłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szukaj usterki w LPG.

Na pewno masz założone coś, co odcina wtrysk, jak gaz włączasz.

Czyli miałem rację. :urodziny:

tak i nie :urodziny:

zaznaczam że były dwie usterki na raz, jedna to przewód masowy a druga to kabelki od lpg :urodziny:

a masowy nie ma nic wspólnego z lpg ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś ciąg dalszy grzebania w aucie, bo odpala ale gaz nie działa.

 

btw na początek, okazało się jeszcze że bezpiecznik był przepalony, od lpg, tylko że był mocno schowany. Jeśli ktoś ma starsze autko z wcześnie zainstalowanym gazem to ten bezpiecznik był koło zbiornika na płyn chłodniczy, w kablu od czegoś z lpg. oczywiście nie musi zawsze tam być, to zależy od tego kolesia co to instalował. ale zawsze warto poszukać w tamtych okolicach

foto: Dołączona grafika

 

a teraz mój problem i seria pytań z nim związana ;)

 

samochód odpala jak wtryskiwacz jest zwarty. A wcześniej były poprowadzone do przekaźnika do którego były również poprawodzene kable od czarnej skrzynki, prawdopodobnie ta skrzynka to emulator lambda. Teraz te kable od tej skrzynki nei sa nigdzie poprowadzone ale nadal przelacza na gaz tlyko inaczej brzmi. Pytanie do czego sluży ten emulator. I jak podłączyć to (te 2 od wtryskiwacza, 2 od skrzynki) do przekaźnika by wszystko działało. JAk ten stary przekaźnik był podpięty to nic nie działało, nie działał wtryskiwacz.

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czarne, to pewnie centralka gazu.

Kable od niej musisz wpiąć na cewkę przekaźnika, a te od wtrysku na styki rozwierne przekaźnika.

Znaczy na te, co jak gaz włączysz, to sa rozwarte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Słuchajcie

widzę na zdjęciu że na filtrze LPG jest wszystko pośniedziałe

Końcówki kabli powinny być czyste

, cewka to samo

Cewkę należy odkręcić bo może nie mieć przejścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności