Skocz do zawartości

astra się grzeje


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

wyjąłem termostat i sprawdziłem go w domowych warunkach i otwiera się dopiero przy wrzeniu wody i chyba przycina przy zamykaniu. wymienię i wtedy napiszę..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Dziś wpadłem w koreczek na dróżce i się okazało, że układ chłodzenia jest sprawny w 100%. Ale i tak jestem pod wrażeniem zakresu temperatr w naszych F-kach.

Jak wcześniej napisałem wiskoza nie pozwala osiągać takich temperatur... Ciekawe czemu... :P

 

[ Dodano: Pon Lip 06, 2009 18:20 ]

I jaki polecacie płyn do chłodnic... :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam wszystkich!! :wink:

mam opla astre 2 1,7 DTI isuzu 2000 r

mój problem polega na tym że po przejechaniu ok 10 km ubywa mi płyn ze zbiorniczka wyrównawczego i gotuje się :) i nie wiem co jest nie, tak proszę o pomoc please

 

[ Dodano: Czw Lip 09, 2009 23:33 ]

witam wszystkich!! :)

mam opla astre 2 1,7 DTI isuzu 2000 r

mój problem polega na tym że po przejechaniu ok 10 km ubywa mi płyn ze zbiorniczka wyrównawczego i gotuje się :( i nie wiem co jest nie tak proszę o pomoc please

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asterix27

witam wszystkich!! :wink:

mam opla astre 2 1,7 DTI isuzu 2000 r

mój problem polega na tym że po przejechaniu ok 10 km ubywa mi płyn ze zbiorniczka wyrównawczego i gotuje się :) i nie wiem co jest nie, tak proszę o pomoc please

Padła uszczelka pod głowicą albo termostat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wymieniłem termostat i już tak szybko się nie grzeje. musi trochę dłużej popracwać zeby załączył się wentylator. zobaczymy co będzie dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nie wiem czy tutaj pisać kontynuację odnośnie odpowietrzania układu chłodzącego.

Czy może mi ktoś pokazać na fotce gdzie znajduje się w Astrze G 98r. zawór odpowietrzający układ chłodzenia ?

 

P.S.

Czy macie program w którym wpisuje się oryginalny nr części od Opla i mam schemat gdzie ta część jest fizycznie ?

 

Z Poważaniem: Macias

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór odpowietrzający układ chłodzenia ?

 

... takiego elementu nie ma ... możesz odkręcić czujnik temp na kompa - to trochę pomoże ... układ sam się odpowietrza ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie trzeba odkręcać masz pod chłodnicą jeden korek spustowy i u góry drugi korek w zbiorniczku nic Ci się nie może zapowietrzyć no chyba że coś się zatkało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że w oryginalnej chłodnicy jest korek na odwodnienie ale ja po zmianie chłodnicy już tego koreczka nie mam więc zostają węże :wesoly:

Pytam bo aktualnie padł mi pomiar temperatury płynu chłodzącego na zegarach i obserwuję teraz skrupulatnie co dzieje się z czynnikiem chłodniczym i raz już miałem tak że w zbiorniczku wyrównawczym podniósł mi się poziom do 80% co chyba (bo nigdy na to nie zwracałem uwagi) nie jest normalne. Pytam o odpowietrzenie bo miałem ostatnio cały płyn zlany z układu.

no chyba że coś się zatkało.

aktualnie to wykluczam bo eksperymentuję z obserwowaniem układu chłodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość pablo887

a może problem którego szukasz wcale nie znajduje się w układzie wodnym :wesoly: może to problem szczelności cylindrów, w wielu przypadkach nieszczelność komory spalania może podwyższać temperaturę na tyle,że ani duży obieg ani wentylator nic nie wskóra.'' 'przepraszam wszystkich to nie było do tego tematu '':wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności