Skocz do zawartości

astra się grzeje


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

ale ja mowilem przy zgaszonym slniku to chyba wtedy nie wywali juz a temp plyn bedzie mial..ale spox moze masz racje ryzykowne hehe..a paczales z to chlodnica?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Wywali też przy wyłączonym bo jak ciśnienie spadnie to natychmiast płyn zacznie wrzeć. A na chłodnicę popatrzę jak wrócę bo teraz na delegacji siedzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak już niema innego wyjścia i "Dalej się grzeje :-(" to proponuje zamiast płynu chłodniczego nalać ciekłego azotu, temperatura na pewno nie podskoczy. :znudzony:

 

 

P.S.

A po co mierzyć bezpośrednio temperaturę płynu?? Przecież chłodnica ma zbliżoną temperaturę

wystarczy termometr w odpowiednim miejscu do niej przyłożyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
ciekłego azotu

Idźmy na całość - ciekły hel ma niższą temperaturę.

 

A po co mierzyć bezpośrednio temperaturę płynu?? Przecież chłodnica ma zbliżoną temperaturę

wystarczy termometr w odpowiednim miejscu do niej przyłożyć.

Tak zmierzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam jestem tu nowy... przeczytałem cały temat ale u mnie jest troche inaczej....

zaczne od początku silnki wydaje mi sie ze dos długo sie nagrzewa( w porzednim aucie po przejechaniu 5 km bylo 90st) teraz w astrze trzeba przejechac jakies 12-14 km przy tep powetrza ok 20 st... czy to nie jest za długo? idzmy dalej gdy juz zlapie te 90 st tep dalej rosnie do poziomu 95 st i wtedy załacza sie wentylator nic by mnie to nie dziwiło ale tep nie spada a wentylator cały czas chodzi... tak sie dzieje podczas jazdy.....

Tak sobie mysle ze moze jest termostat zawieszony i to by tłumaczyło dlugie nagrzewanie silnika i to ze ma za wyskoa tem po nagrzamiu bo nie jest do konca otwary...

silnik to 1.6 8v 99 rok jakies sugestjie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies sugestjie....

pierwsze co się nasuwa,to,że faktycznie jest termostat otwarty i silnik sie wolno nagrzewa,ale potem jest wręcz odwrotnie,zachowuje sie jakby termostat przymykał. :)

Jeżeli węże i chłodnica sa gorące przed teoretycznym otwarciem termostatu,to zmień termostat,albo poczekaj do wymiany rozrządu,bo termostat jest trochę niefortunnie umieszczony i po co 2 razy rozbierac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzis rano gdy silnik zimny postanowiłem sprawdzic czy po odpaleniu silnika bedzie robic sie ciepły wąż wychodzącyod termostatu i co zobaczyłem po ok 20 sek pracy silnikaoczułem ze wzrasa jego tep. wiec raczej na 99% jest to termostat pewnie sie zawiesił i jest nie domkniety...

Rozrząd było wymieniany wiec tylko to zrobie ...nietety jest w takim miejscu ze sam go nie bede wymieniał bo nie mam zadnego doswiadczenia z rorądem...

Czekac tez nie moge bo za tydzen wyjezdzam nad moze o ode mnie jest ok 600km

wiec trzeba to zrobic....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekac tez nie moge bo za tydzen wyjezdzam nad moze o ode mnie jest ok 600km

wiec trzeba to zrobic....

Na razie sobie odpuść, jak wrócisz to zrobisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności