Skocz do zawartości

astra się grzeje


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z grzejącym się silnikiem. Temperatura rośnie do ponad 100*C i tak się utrzymuje, bardzo rzadko spada z powrotem do mniej niż 95*C (wentylator pracuje prawidłowo, włącza się ok. 100*C).

Wymieniłem pompę, termostat, odkamieniłem układ, zalałem świeżutki płyn, zadbałem o odpowietrzenie i.. kupa, dalej to samo. Już nie wiem co mam robić, a upały dopiero się zbliżają. Pomóżcie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sprawdz cisnienie bo mogą być przedmuchy a upały na pewno przyjdą :D jeżeli dalej tak będzie to wywal w tym starym termostacie srodek i jeźdźij na dużym obiegu będzie to mniejsze zło a niżeli masz przegrzać silnik :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podpowiem że u znajomego 3 razy wymieniali termostat bo 2 nowe ze sklepu były zepsute :?: przyjrzyj się jeszcze raz termostatowi a jak będzie ok to szukaj dalej :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz cisnienie bo mogą być przedmuchy a upały na pewno przyjdą :D jeżeli dalej tak będzie to wywal w tym starym termostacie srodek i jeźdźij na dużym obiegu będzie to mniejsze zło a niżeli masz przegrzać silnik :?:

Ciśnienie raczej w porządku. Miałem kiedyś wyciek z chłodnicy ale uszczelniacz STP załatwił problem.

Zostaje tylko zamulona chłodnica, nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Wykręcę ten kaloryfer i potraktuję wodą i powietrzem.

A termostat z jaka temperaturą otwarcia założyłeś ??

Może pompka wodna siadła !!

Taki jak ma być: 92*C. Pompa nowa tak jak termostat, 2 dni temu założona.

ja podpowiem że u znajomego 3 razy wymieniali termostat bo 2 nowe ze sklepu były zepsute :shock: przyjrzyj się jeszcze raz termostatowi a jak będzie ok to szukaj dalej

Termostat raczej otwiera się prawidłowo, przy około 92*C chłodnica robi się ciepła. Stary termostat sprawdziłem we wrzątku i się otwiera prawidłowo. Wykluczam tą opcję.

witoj w klubie, :shock: ja powiem jutro na czym sprawa stanęła jak od mechanika odbiorę autko :shock:

OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z1mEk, tak bardzo powietrzem, to uważaj, żeby ciśnienie nie rozerwało jej gdzieś...

Są jakieś na pewno płyny do odkamieniania chłodnic, popytaj o takie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukałem układ płynem STP ale nie wiem czy zrobiłem to dobrze. Jeszcze mam taki problem, że u mnie nie da się wylać całego płynu z chłodnicy bo wlot i wylot jest powyżej połowy wysokości chłodnicy. Jutro albo w sobotę wykręcę ją całkiem i będę coś kombinował, na początek przepłuczę wodą z węża.

Dodatkowo wymienię wszystkie czujniki temperatury żeby i to wykluczyć.

 

p.s.

Zauważyłem w płynie, który spuściłem po płukaniu takie przezroczyste drobiny galaretowatego żelu, może tym chłodnica jest zawalona?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaretowaty żel? Jaki ma kolor?

Płyn spuszczaj czujnikiem wentylatora.

Jeszcze sobie pomyślałem, że może chłodnica jest zawalona resztkami owadów, czy czymś i powietrze nie przelatuje przez nią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności