Skocz do zawartości

turbina astra 2 1,7 dti isuzu (y17dt)


Gość pinio-78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie i pozdrawiam.

Mam pytania związane z turbosprężarką w samochodzie jw.

1. Czy komuś wyje ta turbina w zakresie obrotow silnika 1,7 - 2,1 ?, takie chrakterystyczne uuuuuu

2. Jakiego producenta jest ta turbina?

3. Może ktoś się podzieli informacjami jakie przebiegi udało się osiągnąć do regeneracji turbiny w silnku opla astry2 1,7 dti isuzu kod silnika y17dt

Z góry dziekuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Turbina na pewno marki Garret modelu nie pamiętam. U siebie mam przejechane 120tyś km i śmiga jak ta lala :( Aby usłyszeć w ogóle że mam coś takiego jak turbina w samochodzie, muszę otworzyć szybę i mocno wytężyć słuch :mrgreen: pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super gratuluję że działa prawidłowo.

Ja mam 171 tys km i teraz wyje.

Napewno jest garret?

Ile może kosztować regeneracja czy lepiej używki szukać?

 

[ Dodano: Czw Kwi 15, 2010 21:45 ]

A tak wogóle na jakim oleju jeździsz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Y17DT

Bauform: R4

Steuerung: DOHC

Anzahl der Ventile: 16

Bohrung (mm): 79,0

Hub (mm): 86,0

Volumen (cmł): 1686

Leistung (kW bei min-1): 55 / 4400

Drehmoment (Nm bei min-1): 165 / 1800 - 3000

Verdichtung: 18,4 : 1

Motormanagement: Denso ECD-V5

Steuerung: Zahnriemen

Abgasanlage: AGR, Katalysator

Besonderheiten: E-Gas, Turbolader Garrett GT1544

Verwendung: Astra G (F17(+)WR, F17(+)WR.V1), Combo C (F17(+)WR), Corsa C (F17(+)WR), Meriva (F17+WR)

 

Obecnie jeżdżę na oleju Mobil1 5W50, wczesniej jezdzilem kolejno na 10W40, 5W40, 0W40 i chyba nie wyszlo mi to na dobre bo dosyc czesto borykam sie z wyciekami... Chociaz tak naprawde nie wiem czy znaczenie mialo czeste zmiany parametrow oleju. Regeneracja myślę że w granicy 1000 zł się zamkniesz. Lepiej zregenerować jeśli się da niż pchać sie w inną używaną turbinę która jest jedną wielką niewiadomą. Może pożyje 100tyś km a może padnie od razu po zamontowaniu :mrgreen:

 

PS: aha a tak w ogole to ten swist to jedyna przypadlosc? nie ma spadku mocy? Jesli nie ma znacznego pogorszenia osiagow to jezdzilbym dopoki turbawka jeszcze w ogole dmucha :( Sprawdz, moze wezyk dolotowy do turbiny jest pekniety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Astrę y17dt, przebieg 254 tyś i zaczęła niedawno pogwizdywać, lekko pocą się węże po zimnej stronie turbo. Zmniejszył się charakterystyczny ciąg, tzn, muszę deptać auto żeby jakoś jechało, kiedyś turbina sama rozkręcała silnik, wystarczyło lekko musnąć gaz.

Ja będę na pewno regenerował, ale jak padnie całkowicie, albo zacznie łykać olej.

Koszt w Łodzi to 1200 zł za całkowitą regenerację. Zostaje tylko obudowa, wszystkie bebechy nowe. Turbo tech tak nazywa się firma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świst turbo świadczy o jej rozszczelnianiu sie niestety.Nie jest to normalne.Regeneracja jest dość droga sam wirnik ktory sie zurzywa jako pierwszy kosztuje ok. hmm 200 zł uszczelniacze od 100 do 400 zł zalezy od modelu.Kupowac uzywana to zawsze ryzoko niewiadomo kiedy walne i niewiadomo co jest w środku.Pozdrawiam i powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie i pozdrawiam.

Mam pytania związane z turbosprężarką w samochodzie jw.

1. Czy komuś wyje ta turbina w zakresie obrotow silnika 1,7 - 2,1 ?, takie chrakterystyczne uuuuuu

2. Jakiego producenta jest ta turbina?

3. Może ktoś się podzieli informacjami jakie przebiegi udało się osiągnąć do regeneracji turbiny w silnku opla astry2 1,7 dti isuzu kod silnika y17dt

Z góry dziekuję za pomoc.

nowa turbine mozna kupic za 1400zl do tego modelu,wielokrotnie byly na allegro w tej cenie zupelnie nowe i z gwarancja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności