Skocz do zawartości

Lampka kontrolna systemu sterowania silnika Corsa B


Gość addam91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio podczas holowania opla vectry zaświeciła sie kontrolka sterowania silnikiem. Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu zgasła. Silnik chodzi normalnie, po przejechaniu kilku km ponownie zaczyna się świecić lampka. Ktoś wie co mogło sie stać ?? Prosze o pomoc. :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zależy co Check sygnalizuje. Ogólnie oznacza to błąd, czyli któryś podzespół silnika nie działa prawidłowo. Skutkować to może większym spalaniem, nieprawidłowymi obrotami biegu jałowego, spadkie mocy etc.

 

Jeśli nie chcesz ewentualnych późniejszych problemów to zczytaj szybko błąd lub jedź na komputer i tam Ci powiedzą co jest nie tak.

 

http://forum.opel24.com/i-kody-bledow-opel-corsa-vt56.htm <= to Ci pomoże, jeśli jeździsz Corsą B rocznik do '96 :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jimixxx1

Bezpieczna jest jazda z tak świecąca lapką? Czy możliwe uszkodzenie silnika po dłuższej trasie ??

Odpowiedź na te pytania uzyskasz po odczytaniu błędów.Poszperaj po forum (szukajka...),opanujesz to w parę minut.No może trochę dłużej... :beer: Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check ma to do siebie, że informuje o błędzie i zapisuje go w pamięci więc jeśli nawet nie zgłosił się po uruchomieniu to warto go sprawdzić. To, że nie zaświecił się, może sugerować jakiś czujnik, który poprostu się potrafi pożądnie przyciąć i wtedy dopiero zgłasza błąd. Dobrze by było go za wczasu wymienić :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check ma to do siebie, że informuje o błędzie i zapisuje go w pamięci więc jeśli nawet nie zgłosił się po uruchomieniu to warto go sprawdzić. To, że nie zaświecił się, może sugerować jakiś czujnik, który poprostu się potrafi pożądnie przyciąć i wtedy dopiero zgłasza błąd. Dobrze by było go za wczasu wymienić

Wymieniać czujnik ?? Jaki, gdzie??

Czujnik się nie przycina, działa dobrze albo nie i tyle.

Błąd może wystąpić jednorazowo i check zapali się wtedy tylko jeden raz (np. gdy na moment zawiesi się grzybek zaworu EGR)

Jeśli ten sam błąd się nie pojawi po 20 uruchomieniach silnika to zostaje on wykasowany z pamięci komputera.

Kiepsko radzisz aby wymieniać jakieś czujniki.

Dodam jeszcze , ze krótkie, jednorazowe zapalenie się check nie oznacza błędu (cytat z instrukcji obsługi Corsy)

 

Co najlepsze dziś odpaliłem przejechałem ok 10 km i nic nie świeci :beer: Albo juz kompletnie coś padło

Spokojnie, gdyby coś padło to check by świecił, od tego jest :)

Tu rada jest jedyna słuszna: sprawdzić błędy metodą drucikową i napisać na forum co wyszło.

Dopiero potem można radzić czy cos wymieniać czy też nie.

Spokojnie i damy radę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie fakt czujnik albo działa dobrze albo źle ale... ja ostatnio taką sytuację, że czujnik raz działał dobrze a raz nie. Przez spory czas potrafiło być wszystko ok a nagle check. Pojeździłem trochę wszystko ok i znowusz błąd potem np dług nic. "Przycinał" mi się potencjometr przepustnicy, wymieniłem i ok :beer:

 

A jeśli chodzi o radę to była jedna, zczytać mimo wszystko błąd :)

Postaram się jaśniej wyrażać i sorry za zamieszanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności