Skocz do zawartości

Olej do Opel Vectra z DPF


Gość el_cho

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mirinda1000

Witam

 

Mam pytanie odnośnie opel Vectra 1.9 CDTI GTS rok prod.2007 z silnikiem Z19DT 120 KM. Wiem że temat był już na pewno poruszany ale w dalszym ciągu mam wątpliwości co do stosowania odpowiedniego oleju do silników wysokoprężnych z filtrem DPF. Wiem że instrukcja podaje by najlepiej stosować olej GM-LL-B_025 (5W40). Oleje najwyższej jakości są oznaczone klasą B3. Moje pierwsze pytanie czy olej oznaczony klasą B4 mogę zastosować do w/wym. auta? i jaki byłby odpowiedni olej do silnika Z19DT z DPF. Proszę podac marki olejów wraz z oznaczeniami. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź. Pozdrawiam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ma być klasa C-2/C-3 np. Mobil-1 5W-30 z beczki 30,48 zł za Litr do tego filtr oleju Filtronc OE 648/5 , notabene taki wczoraj lałem + przydławienie zaworu EGR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instrukcja obslugi i czytac...

tu z zafiry (te samne silniki)

zalecany GM-LL-B-025 = Silniki wysokoprężne

alternatywny ACEA-C3 = Silniki wysokoprężne z filtrem cząstek stałych (DPF)

 

dla insignii

zalecany Dexos 2 lub GM-LL-B-025 = Silniki wysokoprężne

alternatywny ACEA-C3 = Silniki wysokoprężne z filtrem cząstek stałych (DPF)

 

klasa lepkosciowa

dopuszczalne SAE 5W-30, 5W-40, 0W-30 lub 0W-40.

Do -25°C: SAE 5W-30 lub SAE 5W-40

Poniżej -25°C: SAE 0W-30 lub SAE 0W-40

 

tematow jakiej firmy olej wybrac sporo wiec nie ma co dywagowac w nowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość progressowy

Witam

 

Mam pytanie odnośnie opel Vectra 1.9 CDTI GTS rok prod.2007 z silnikiem Z19DT 120 KM. Wiem że temat był już na pewno poruszany ale w dalszym ciągu mam wątpliwości co do stosowania odpowiedniego oleju do silników wysokoprężnych z filtrem DPF. Wiem że instrukcja podaje by najlepiej stosować olej GM-LL-B_025 (5W40). Oleje najwyższej jakości są oznaczone klasą B3. Moje pierwsze pytanie czy olej oznaczony klasą B4 mogę zastosować do w/wym. auta? i jaki byłby odpowiedni olej do silnika Z19DT z DPF. Proszę podac marki olejów wraz z oznaczeniami. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź. Pozdrawiam...

To co napisze nie jest złośliwe lecz przestroga!!!

Nie kupuj oleju czy tez filtra oleju w pierwszym lepszym sklepie. Miałem przygody z zakupionym przez allegro olejem. Ludzie którzy naprawde maja wiedze beda tak samo przestrzegali jak ja.

Jesli chcesz wymieniac sam lub w jakims warsztacie(nie aso) to udaj sie po olej do serwisu tam po vinie dobiora odpowiedni olej wraz z filtrem.

W serwisach są promocyjne tzw. usługi błyskawiczne. Np za wymiane oleju wraz z filtrem w VC z18xe zapłaciłem 199zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu przeczytaj...http://www.allegro.pl/item1077739083_olej_gm_opel_5w30_dexos2_sm_cf_c3_dpf_nowosc.html

Kupuję w tej firmie od kilku lat i chwalę sobie :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmm a co ze stosowaniem oleju (rodzaj ) skoro pozbędziemy się filtra DPF :D!:D!!! myślę że specyfikacje typu C-3 możemy wówczas sobie darować !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności