Skocz do zawartości

czujnik uderzeniowy astra h a napinacze


Gość grzegorzbird

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzegorzbird

witam , proszę o informacje na ten temat ,

 

w tamtym tygodniu zauważyłem że moje napinacze są wywalone , chciałem wiedzieć gdzie są jakieś czujniki od tyłu ( zderzak tylny ) , dlaczego chce wiedzieć ? , ponieważ ostatnio założyłem hak i nie wiem czy może jak cofałem uderzyłem czy też inna osoba mogła uderzyć zderzakiem w coś , chciałbym wiedzieć jak to się odbywa więc liczę na pomoc ,

 

rozumiem też że z ubezpieczenia oc raczej odszkodowania nie dostane bez innego sprawcy , moze ktoś coś wie na ten temat ....

 

 

proszę o odp , pozdrawiam zainteresowanych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego napinacze zadziałają podobnie jak poduszki czołowe przy pewnej prędkości i to jadąc do przodu... po co pasy mają przyciągać jak tyłem w coś walniesz ? Przecież energia kinetyczna wciska Cię w fotel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypalily tylko napinacze pasow to uderzenie bylo w tyl. Sterownik poduszek jest w tunelu centralnym- jest to tzw czujnik opoznieniowy/przyspieszeniowy ktory bada gwaltownosc zmiany perkosci( nagle wyhamowanie auta jakie jest przy stluczce lub nagle przyspieszenie). Jest w tym module taki precik usytuowany w poziomie ze sprezynkami. Jwego bezwladnosc powoduje ze si eprzemieszcza przy kolizji do przodu lub w tyl i jak dojedzie do konca to zwiera obwod i odpala poduchy lub napinacze albo jedno i drugie. Modul nie powinien podpalc tych elementow jak w stacyjce nie ma kluczyka przekreconego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej wesoł dostałem w zeszłym roku w tył tak że auto wyrzuciło z 1,5 m do przodu i napinacze nie zadziałały

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za slabo dostales. hehe. W module poduch jest tak jak pisalem taki precik co to jest tlumiony przez sprezynki. Jak precik poleci do przodu ( na moduje jest kiedunek ruchu auta) to odpali poduchy i napinacze. Jak precik poleci do tylu to odpali napinacze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorzbird

Dziękuję za pomoc i zainteresowanie , wesol a powiedz czy uderzenie musiało być mocne żeby ten pręcik poleciał - doszedł do takiego stanu żeby aktywował moduł , jaka musiała by być siła , teraz muszę wywalić ponad 500zł bo ubezpieczalnia ac nie mam , chyba że cos zakombinuję z oc ale nie wiem jak by na to rzeczoznawca z ubezpieczalni na to się zapatrywał, ,...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o sam modul poduszek ktory bys mial na wierzchu to wystarczy go praktycznie przechylic i grawitacj amoze zrobic swoje. On jest ustawiony( przykrecony do karoserii) na plask w poziomie wiec jak go przechylisz i leciutko nim potrasniesz to juz odpala poduchy albo napinacze. W pozycji zamontowanej do nadwozia wiadomo sila uderzenia musi byc odpowiednia by cale auto wraz z tym modulem na tyle wstrzasnac by odpalic poduchy czy napinacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności