Skocz do zawartości

Głośna klima Astra III


Gość Greeg78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o radę. Ostatnio zauważyłem, że czasami głośno pracuje mi klimatyzacja (rzężenie) . Słuchać to na biegu jałowym a przy małej prędkości około 50 – 60 słychać lekkie huczenie. Nie jest to bardzo głośna praca klimy słychać ją tylko od wewnątrz. Pełny serwis robiłem w ubiegłym roku (dobijanie). Rozmawiałem z mechanikiem, który powiedział mi że w korkach, gdy wzrośnie temp czynnika chłodzącego to czasami tak jest, a nie ma potrzeby kolejne jej dobijanie. Powiedział, że w oplach czasami dochodziło do zatarcia sprężarki. Boję się aby nie padła mi podczas planowanego wyjazdu na południe europy , a co gorsze nie zepsuła czegoś jeszcze. Co może być tego przyczyną?

Z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tych upalach aktualnych to trzeba nieco upuscic czynnika w niektorych autach tak bywa i tak tez robimy na serwisie opla. Porpostu wzrasta cisnienie w ukladzie i czujnik reaguje i rozlacza klime. Wcale czynnika nie trzeba dobijac a ogolny przeglad klimy jesli jest taka koniecznosc to wyglada tak ze sie ten cynnik odciaga a maszyna pokaze ile go bylo. Sprawdza sie szczelnosc i ponownie nabija. To ze w papierach wpisuje sie ze czynnika dolozono 20-czy 30 gram to wynika z tego ze jak wiadomo czynnik zostaje w przewodach a przeciez ja za to nie zaplace tylko klient. Trzeba dobrze sprawdzic klime pod katem nie tylko ilosci czynnika ale takze pracy zaworu rozpreznego czy tez kompresora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami klima pracuje zupełnie normalnie, a czasami pojawia się ww. (problem głosniejsza praca), która jest słyszana tylko w kabinie. Bywają dni , że wszystko jest ok., po czym znowu ją słychać. Nie jest to bardzao głośna praca, ale słyszalna. Klima chłodzi bdb, więc myslę,że czynnika jest wystarczająco, zwłaszcza, że w ub. roku dobijałem. Wybieram się do serwisu klimy może coś poradzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość farciarzgilmore

Mam taki sam problem jak kolega, z tym, że ja mam astre II w benzynie. Słychać tak jak by klima się zacierała np. jak ktoś wsypie pył do silnika elektrycznego. I tak samo to słyszę przy niskich prędkościach a jak już jadę np. w trasie ok 80 km/h to cisza. Trochę się martwię bo to mi się pojawiło dopiero niedawno. Zaznaczam, że klima chłodzi dobrze i miałem na początku czerwca robioną kompletną obsługę klimy (wymiana czynnika osuszanie układu itp)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu.

 

Po włączeniu klimatyzacji słychać rzężenie. Przegląd z odgrzybianiem robiłem około 1 miesiąc temu. Przed wymianą czynnika też klimatyzacja rzęziła (oczywiście była i jest sprawna). Drugim elementem są większe wibracje podczas pracy klimy. Odczuwa się je głównie na postoju natomiast silnik pracuje stabilnie (obroty ~900, nie skaczą). Trzeci element to jak na mój gust spadek mocy porównywalny z tym jaki odczuwam po zabraniu do auta osoby ważącej około 100 kg.

Może ktoś miał podobne objawy? Nie wiem czy to sprężarka czy jakiś problem ze sprzęgłem klimatyzacji :)

 

Aktualizacja

Byłem dziś u mechanika. Mówi, że to łożysko. Podobno da się je wymienić bez spuszczania gazu. Po niedzieli odstawię auto. Zobaczymy jak wyjdzie. W każdym razie jeśli się uda to napiszę na forum :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

U mnie podobne objawy jak u was.W gorące dni rzęzi,syyczy i skaczą obroty na postoju i tak od 2 lat.Wymieniałem cewke w sprężarce ,nic tam podejrzanego nie znalazłem,wymieniałem też chłodnice. i dalej to sam.TTTM ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Mam identyczne objawy w pracy klimatyzacji jak moi przedmówcy, tj. czasami głośno pracuje(rzężenie). Słychać to na biegu jałowym a przy małej prędkości około 50 – 60 słychać lekkie huczenie. Nie jest to bardzo głośna praca klimy słychać ją tylko od wewnątrz. Pełny serwis robiłem w jakieś 2 m-ce temu, wcześniej było podobnie,, nadto większe wibracje podczas pracy klimy. Odczuwa się je głównie na postoju natomiast silnik pracuje stabilnie (obroty ~900, nie skaczą).

Wie ktoś o co chodzi, czy po prostu "ten typ tak ma". Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Mam identyczne objawy w pracy klimatyzacji jak moi przedmówcy, tj. czasami głośno pracuje(rzężenie). Słychać to na biegu jałowym a przy małej prędkości około 50 – 60 słychać lekkie huczenie. Nie jest to bardzo głośna praca klimy słychać ją tylko od wewnątrz. Pełny serwis robiłem w jakieś 2 m-ce temu, wcześniej było podobnie,, nadto większe wibracje podczas pracy klimy. Odczuwa się je głównie na postoju natomiast silnik pracuje stabilnie (obroty ~900, nie skaczą).

Wie ktoś o co chodzi, czy po prostu "ten typ tak ma". Pozdrawiam.

 

Mam podobnie. Z tym, że rzężenie u mnie ustaje przy zmianie biegów, w momencie wysprzęglania. Kompletny serwis klimy miałem niedawno - jakiś miesiąc temu. Czy ma ktoś jakieś pomysły z czym to może być związane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności