Skocz do zawartości

Jaka to wersja Astry G?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Rozumiem że masz w tylnich drzwiach po 2 głośniki. Muszę się upewnić czy ich też przypadkiem nie mam. jakoś nie miałem okazji tego sprawdzić.

Dokładnie tak, 4 z przodu i 4 z tyłu...

Po dwa głośniki w tylnich drzwiach?:lol: Gdzie sens i gdzie logika i na czym to chodzi?? Nie chcesz chyba powiedziec, że na zwykłym grajku bez wzmacniacza. Jeżeli tak, współczuje słuchającym...

 

PS Nie od dzisiaj wiadomo, że porządny zestaw przedni ( tweetery i średnio-niskotonowe ) na wzmacniaczu i przy wygłuszonych drzwiach, da efekty takie, że niewtajemniczony na próżno będzie szukał subwoofera z tyłu.

A gdy do tego dodamy nawet niedużą skrzynię...... to klękajcie narody!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mam 8 głośników

sh0t, gdzie ci się tyle głośników pomieściło :lol:???

Ja mam tez 8 glosników - tzn. po 2 normalne prozd i tyl + po 2 domniemam tzw. cykacze które chyba tez sa glosnikami:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Rozumiem że masz w tylnich drzwiach po 2 głośniki. Muszę się upewnić czy ich też przypadkiem nie mam. jakoś nie miałem okazji tego sprawdzić.

Dokładnie tak, 4 z przodu i 4 z tyłu...

Po dwa głośniki w tylnich drzwiach?:lol: Gdzie sens i gdzie logika i na czym to chodzi?? Nie chcesz chyba powiedziec, że na zwykłym grajku bez wzmacniacza. Jeżeli tak, współczuje słuchającym...

 

PS Nie od dzisiaj wiadomo, że porządny zestaw przedni ( tweetery i średnio-niskotonowe ) na wzmacniaczu i przy wygłuszonych drzwiach, da efekty takie, że niewtajemniczony na próżno będzie szukał subwoofera z tyłu.

A gdy do tego dodamy nawet niedużą skrzynię...... to klękajcie narody!!

herson - nie wiem o co Ci chodzi z tymi głośnikami, ale ja też mam 8 głośników i to fabrycznych wraz z radiem PHILIPS CCR600, i jakoś jestem bardzo zadowolony z jakości odtwarzania i mocy.

Dodatkowo jeżeli chodzi o wyposarzenie, to w mojej asterce występuje:

Hamulce tarczowe na wszystkich kołach

Mocowanie felg na pięc śrub

Felgi aluminiowe 16 calowe

Halogeny

Regulacja wysokości fotela kierowcy

Kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach

Klimatyzacja manualna, z funkcją automatycznego włączania przy określonej temperaturze zewnętrznej

Termometr zewnętrzny

Automatyczne podgłaśnianie radia ze wzrostem prędkości

Zmieniarka na 6 płyt

Komputer pokładowy

Asymetrycznie dzielone tylne siedzenie

Podłokietnik

Otwór w oparciu do przewożenia długich przedmiotów

Siatka pionowa za tylnymi siedzeniami, zabezpieczająca przed przesunięciem bagażu na pasażera

Roleta zasłaniająca bagażnik - kombi

Cztery poduszki powietrzne

Napinacze pasów - pirotechniczne

Elektryczne szyby zprzodu i z tyłu

Elektryczne i podgrzewane lusterka zewnętrzne

Elektrycznie otwierany szyberdach

Domykanie szyb i Szyberdachu w kluczyku

Podwójne ryglowanie drzwi za pomocą kluczyka i zdalnie

Elektryczna regulacja wysokości świateł

Regulacja natężenia oświetlenia deski rozdzielczej

Sterowanie radiem w kierownicy

Kierownica obszyta skórą

Deska rozdzielcza drewnopodobna

Wewnętrzne klamki chromowane

Chromowany grill z przodu

Oryginalny Oplowski długopis z odpowiednim dla niego uchwytem w schowku pasażera ???

To chyba mniej więcej wszystko, Dla przypomnienia - wersja COMFORT

 

[ Dodano: Pon Cze 04, 2007 05:13 ]

Zapomniałem jeszcze o ABS-ie i TCS-ie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

arturmazur, Ty masz <4 głośniki> i 4 "cykacze" tzn głośniki wysoko tonowe które są podpięte pod te duże głośniki które masz na dole....16~jak się nie mylę...tzn na przodzie a na tyle mniejsze.:lol:

 

Tak patrze na twoją listę wypasu i np 2 dtlu też mam 4 tarcze:PTermometr zewnętrzny Automatyczne podgłaśnianie radia ze wzrostem prędkości Asymetrycznie dzielone tylne siedzenie Otwór w oparciu do przewożenia długich przedmiotów Siatka pionowa za tylnymi siedzeniami, zabezpieczająca przed przesunięciem bagażu na pasażera roletaNapinacze pasów - pirotechniczne Elektryczna regulacja wysokości świateł Regulacja natężenia oświetlenia deski rozdzielczej a ten "długopisik" też mam

 

 

Kurde nigdy bym nie wpadł żeby takie rzeczy z wyposażenia napisać??? bo np regulacja świateł czy jasność podświetlenia deski to dla mnie standard tak jak tez roleta bagażnika w kombi.Ale widzę że jesteś mega dokładny:P

 

A co do radia toherson, w astrze 2 są wygłuszone drzwi....bynajmniej tak miałem w omie i astrze G.I też tak jak arturmazur, jestem zadowolony z jakości dźwięku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

herson - nie wiem o co Ci chodzi z tymi głośnikami, ale ja też mam 8 głośników i to fabrycznych wraz z radiem PHILIPS CCR600, i jakoś jestem bardzo zadowolony z jakości odtwarzania i mocy.

Chodzi o to, że nawet najlepsze radio nie podoła 8-miu pełnym głośnikom ( biorąc pod uwagę prawidłowo zbudowaną scenę muzyczcną i samą jakość dzwięku ), a widzę, że wszyscy tutaj tweetery ( czy jak to nazywacie Cykacze ) również traktują jako takowe. Można, ale moim zdaniem, to nie sa pełnoprawne głośniki i zgodzę się, że fabryczne radio "pociągnie te "8" głośników, ale z jakim efektem? Fakt będzie grało, dla większości użytkowników aut wystarczająco, ale....

 

co do radia to herson, w astrze 2 są wygłuszone

drzwi....bynajmniej tak miałem w omie i astrze G.I też tak jak arturmazur, jestem zadowolony z jakości dźwięku

Podejrzewam, że chodzi Ci o wygłuszenie fabryczne, a może miałes to zrobione po poprzednim właścicielu ( bardziej dbającym o jakość dzwięku ), bo jestem pewien, że OPEL ( i większość firm motoryzacyjnych ) fabrycznie nie stosuje mat wygłuszających, które są podstawą prawdziwego Car-Audio

 

Co do jakości dzięwku, jak pisałem wyżej, większości wystraczy żeby "grało", pozostali to początkujący audiofile

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
herson, o ile w ogóle tweetery można nazwać głośnikami....chodź wydobywa się z nich dzwięk:P ale one nie są podłączone pod radio tylko tak jak napisałem pod głośniki na dole w drzwiach a w astrze nie wiem bo tylko raz tylne drzwi rozbierałem.W omedze miałem czarne maty wygłuszające a w astrze jakieś białe i na 100% musi w przypadku astry tak być oryginalnie....bo moja ciotka poprzednia właścicielka auta obecnie w wieku 54 lat nie dawała by astry do wygłuszenia :lol: W omedze wyglądało to zupełnie inaczej i solidniej i troszkę grubsze było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

maniakopel może faktycznie w omedze miałeś wygłuszone ( na pewno wyglądało to tak jak na zdjęciu ) Maty wygłuszające, zazwyczaj bitumiczne ( nie dekarskie, bo te zwyczajnie potrafią śmierdzieć ) są najczęściej czarne ( przynajmniej ja, nie spotkałem białych )

Co do astry, na pewno nie są to maty wygłuszające w sensie car-audio, a co to jest i dlaczego białe? Nie mam pojęcia.

Poza tym, znam ludzi którzy nie będąc specjalnymi miłośnikami i zapaleńcami w kwestii audio w samochodzie, wygłuszali drzwi, podłogę i klapę bagaznika, tylko i wyłącznie po to żeby nie słyszeć odgłosów blach i innych stuków.

Przyznam, że daje to efekty i słychać, a właściwie nie słychać gołym uchem, różnicę przed i po.

 

Odnośnie tweeterów, ich jedyną rolą jest dostarczanie tonów wysokich i dlatego ich miejsce, jest mniej więcej na wysokości uszu ( w samochodzie i w domowych systemach, patrząc z pkt widzenia siedzącego słuchacza ).

Nic jednak nie zastapi, porządnego zestawu trójdrożnego z odseparowaną każdą sekcją ( czyli wysokie, średnie i niskie ), na dobrych zwrotnicach i wzmacniaczu, bo w tych "systemach", które ma większość z nas, na pewno próżno szukać średnicy.

 

[ Dodano: Pon Cze 04, 2007 12:58 ]

herson, o ile w ogóle tweetery można nazwać głośnikami....chodź wydobywa się z nich dzwięk:P ale one nie są podłączone pod radio tylko tak jak napisałem pod głośniki na dole w drzwiach

Po to są tutaj właśnie zwrotnice

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
hersonDzięki za info.Co do tych mat białych co mam w astrze to myślę że one sa bardziej na celu żeby żaden plastik czy coś nie obijaj o blachę od wewnątrz itp bo np w książce "sam naprawiam opel astra II i zafira" jest napisane że to folia uszczelniająca....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kurde nigdy bym nie wpadł żeby takie rzeczy z wyposażenia napisać??? bo np regulacja świateł czy jasność podświetlenia deski to dla mnie standard tak jak tez roleta bagażnika w kombi.Ale widzę że jesteś mega dokładny:P

 

Maniakopel

Nie jestem w cale taki mega dokładny, ale czytając wcześniejsze posty to mnie trochę ruszało, aby takie wyposażenie pisac, więc opisałem wszystko co tylko ten samochód ma. Bo astra G w standardzie (może tylko w niemczech) była dosyc dobrze wyposażona.

A ten długopisik to tak specjalnie dopisałem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności