Skocz do zawartości

Diagnostyka komputerowa


Gość Damian36

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damian36

Witam

 

W ostatnim czasie próbuję się uporać ze dość wysokim spalaniem mojej asterki ( trochę ponad 10L/100 miasto , 8,5/100 trasa - benzyna) . Spokojna jazda do max3tys/obr

Wymieniłem chyba wszystko co mogło powodować wyższe spalanie :

filtry, lambda, egr.

Wydałem już sporo kasy na oryginalne cześci a efektu brak.

 

Mam zamiar udać się do serwisu na diagnozę komputerową.Tutaj mam pytanie.

Czy są oni w stanie wprowadzić jakieś zmiany do komputera, które zmniejszą to spalanie ?

 

Proszę o Wasze podpowiedzi

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian36

Błąd wyskoczył tylko przy wcześniej uszkodzonym egr.

Aktualnie nie pokazuje błędów.

 

Interesuje mnie to czy w serwisie są w stanie zmienić jakieś parametry w kompie tj. wtrysku, reakcje , podanie paliwa itp. nowy soft ?

 

Niedawno wymieniłem sondę lambda, może trzeba zrestartować kompa po takiej wymianie ?

Pytałem mechaników jednak każdy mówi co innego.

 

Może ktoś zna jakiegoś człowieka na terenie Katowic , który uczciwie mi pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

Damian36, czy te zwiększone spalanie wzięło sie tak znikąd, czy może coś było robione w aucie?

jakie masz koła?? temperatura silnika jest w normie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian36

Asterixa mam dopiero od pół roku. Aktualnie Opony 195/60/R15 oryginalne.

Temperatura po kilku minutach podnosi się do około 90stopni. W mieście oscyluje w tych granicach 90~92. W trasie nieco spada.

 

W zimę około 11L/100 miasto. Wydawało mi się ,że to normalne w takim śniegu.

Teraz latem za 50 zł ( około 10,4L ) zrobię tylko 100 Km.

Tak więc spalanie było takie od początku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian36

Dodam ,że z rozruchem silnika nie ma problemów, ale przez 2-3 minuty chodzi na wyższych obrotach 1200- 1300 i potem spada do 700obr. Dzieje sie tak zawsze na zimnym silniku.

To normalne ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik marmi jest z Katowic. Napisz do niego PW i umówcie się może na jakimś spocie to podepnie kompa i sprawdzi parametry pracy silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos musi byc nie tak z motorownia. Gmeranie w sofcie auta techem nie jest mozliwe( brak takich opcji) . Jedynie mozemy zrobic uaktualnienie softu ale to nie zmniejszy spalania. Mowisz ze wymieniles lambde ale pytanie tylko jest takie cyz an ori czy na jakas inna?? Mozesz odlaczyc wtyczke od lambdy, tak posmigac i sprawdzic ile pali wtedy. Jesl spalanie sie zmniejszy to znaczy ze lambda byla lipna bo podróbka.

 

Spalanie w zasadzie nie jest jeszcze takie tragiczne bo pamietam ze kolega mial tez ta wersje 100 konna 1.6 i mowil ze w miescie pali mu 10-11 litrow z tym ze miasto to Szczecin.

 

Jeszcze mi sie przypomnialo ze zle ustawiony rozrzad bedzi epowodowac duze spalanie nawet do 15-16 litrow na 100. Trzeba by sprawdzic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian36

Nowa sonda to oryginalny BOSCH , dedykowany do Astry 1.6. Żadna podróba z allegro za 100 zł.

Po zmianie sondy Astra odzyskała moc i różnica była zauważalna od razu.

Jak odłączę sondę to auto muli.

 

 

Tak się zastanawiam jeszcze nad jedną opcją. Czy wpływ na spalanie może mieć nieszczelność uszczelniaczy zaworów lub uszczelki pod głowicą. ?

Czytałem ,że Asterix 16v lubi olej. Moja pije około 0.8L/1000km.

Przed chwilą robiłem pomiar i wychodzi ,że na cylindrach jest 1.9/1.5/1.7/1.7 .

Czy to może być tez powodem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności