Skocz do zawartości

Opel Sintra 2,2 16V wentylator chłodnicy


Gość grzes1121

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego napisz nam czy autko się grzeje?

 

Co do wentylatorów do 100 stopni chodzą na pierwszym biegu, kiedy wskazówka wychyli się delikatnie poza 100% wówczas dopiero załącza się drugi bieg.

Odpal, niech chodzi. Poczekaj jak porządnie się zagrzeje i wówczas powiedz co się dzieje nawet jeśli wychyli się na grubość trzech wskazówek.

Do nagrzewania się chłodnicy też dojdziemy. Najpierw test nagrzewania i pisz co się dzieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal1986

ostatnio calkiem przypadkiem zobaczylem jak temperatura doszla do ponad 100 stopni i wentylatory sie nie zalaczyly, jak zwieralem przekazniki to zalaczaly sie wentylatory na pierwszym biegu pozniej jak zwieralem drugi przekaznik to startowal drugi bieg a co najlepsze jak jest wszystko normalnie podlaczane to zero reakcji nic sie nie zalacza.mam w chlodnicy dwa czujniki jeden jest dwupinowy a drugi trzypinowy niewiem ktory jest od wlaczania pierszego biegu prosze o jakos pomoc lub jakies rysunki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał sprawdź jak pisałem, następnie przeglądnij wiązkę do wentylatorów czy jakiś magik nie przeciął któregoś przewodu (u mnie tak było i chodziły tylko na I biegu).

Na I biegu wentylatory połączone są równolegle, tak też się dzieje gdy chodzi klima, II bieg załącza się gdy mimo załączonego I biegu temperatura w układzie rośnie, przekroczenie temperatury 125oC wyłącza kompresor klimatyzacji. Za taką pracę wentylatorów odpowiada zestaw przekaźników w skrzynce bezpieczników w komorze silnika.

Sprawdź czy po uruchomieniu silnika od razu nagrzewa się przewód z termostatu do chłodnicy.

Wskaźnik na desce rozdzielczej nie jest wiarygodny można go porównać podłączając pod komp i odczytać temperaturę do ECU.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal1986

wiazke kabli do czujnikow w chlodnicy i klimatyzacji mam dobra bo przegladal ja elektryk ,jak zwieralem w trzypinowej wtyczce od czujnika trzypinowego to startowal 2 bieg a jak zwieralem we wtyczce czujnika dwupinowego to nic sie nie dzialo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz czy masz schematy instalacji elektrycznej do sinterki, jeśli nie daj adres maila to ci prześlę i sobie sprawdzisz, bo możliwe że któryś przekaźnik nie ma przejścia.

W moim autku wetyle załączają się gdy wjadę po dłuższej jeździe w garażu i wyłączę zapłon, chodżą jeszcze ok minuty - mam taki sam silnik jak ty.

Elektryk sprawdzał, ale czy wiedział czego szukać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W moim autku wetyle załączają się gdy wjadę po dłuższej jeździe w garażu i wyłączę zapłon, chodżą jeszcze ok minuty

 

:) faktycznie tak jest - jak to przyuważyłem to się zdziwiłem,ale za chwilę wiatraki się wyłączyły :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że wentyle się wyłączyły razem z wyłączeniem się wewnętrznego oświetlenia po zamknięciu centrala i uzbrojeniu alarmu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwieralem w trzypinowej wtyczce od czujnika trzypinowego to startowal 2 bieg a jak zwieralem we wtyczce czujnika dwupinowego to nic sie nie dzialo

 

Bo za biegi odpowiada 3pinowy włącznik - masz dobry.

Twój problem sprowadza się do uwalonego zegara na desce , który zaniża temperaturę.Jest to dość pospolita przypadłość w oplach sam tak miałem .

Najlepiej znajdź warsztat z termometrem (jakaś tam laserówka da radę) i niech porównają temperarurę chłodnicy ze wskazaniami zegara.

W ostateczności możesz porównać odczyt z ECU i deski , ale w tyn przypadku nie miałbym zbytniego zaufania do wyniku.

 

 

Migel dodatkowo ma to za zadanie chłodzenie wtrysków.

 

 

Wątpliwa sprawa . U mnie jest identyczny system chłodzenia , ale bez włączonego zapłonu żaden wentylator nie ruszy

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności