Skocz do zawartości

Problem z rozruchem silnika VC CDTI 120KM


Gość ss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem ze swoją VC CDTI z silnikiem Z19DT (120KM) . Otóż , po dłuzszym postoju (powiedzmy 6godz) aby odpalić silnik trzeba nim bardzo długo kręcić - ok 5 razy po 10sek . Gdy silnik w końcu odpali przez pierwszą sekundę pracy trochę przebiera a później już pracuje normalnie . Problem występuje nieazleżnie czy temperatura otoczenia jest na poziomie 0 czy 30stC . Zauważyłem też (choć może mi się wydaje) że w rozpaleniu pomaga lekkie wciśniecie pedału gazu . Sterownik silnika nie sygnalizuje żadnych błędów . Po podpięciu komputera diag. w serwisie opla żadnych usterek nie wykryto , ciśnienia na pompie ok i dalej nikt nie ma pomysłu . Choć to trochę niedorzeczne wymieniłem (bo akurat miałem) EGR - bez zmian . Przebieg auta 150tys , nie mam DPF .

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum

w skrocie stawiasz auto na gorce tylem/przodem pod gorke i patrzysz czy sa roznice w zapalaniu po nocy (auto oczywiscie stoi w takiej pozycji cala noc)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest , rzeczywiście zauważyłem to . Jak stoi pod górkę albo z górki to z zapaleniem tragedia a jak na płaskim to jakby lepiej . Myślałem że to przypadek . Masz może jakiś pomysł czym by to mogło być spowodowane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej przypadek :D ale ta metoda nie jest wyznacznikiem... moze tylko pomoc

jakby paliwo by sie cofalo to stojac pod gorke bylyby wieksze problemy z zapaleniem niz gdyby stalo w dol przodem (wtedy paliwo ma utrudniony problem z powrotem). mozna probowac wpiac zaworek blokujacy powrot paliwa, niektorym pomoglo

ale sprawe z zapowietrzeniem bym sprawdzil, jak to nie to to moze jakis czujnik...

robiles cos z ukl paliwowym ostatnio (oprocz tankowania)? jak otwierasz bak to masz podcisnienie?

 

a tak BTW bledy mozesz samemu odczytac,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z układem paliwowym nic nie robiłem . W baku podciśnienie się nie tworzy . Właśnie dzwoniłem do ASO gdzie auto stoi i mówią że przepatrzyli wszystko i jest ok , jedyne co im teraz przychodzi do głowy to któryś wtryskiwacz / wtryskiwacze , ale tego akurat sprawdzić nie mają możliwości :D . Można wysłać do sprawdzenia ale trwa to 1,5 tyg. a ja w pon. chciałem jechać na wczasy . A z tymi odczytami błedów to o co chodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za ASO?? co oni chca sprawdzac w wtryskach? sprawdzali czy sie nie zapowietrza?

spytaj sie czy jak robili diagnoze komputerowa to czy robili ja "live" i czy sprawdzali wartosci czujnikow, moze ktorys z nich szwankuje...

 

 

to poszukaj na forum o odczycie bledow metoda gaz-hamulec, oraz o trybie serwisowym (test mode) przyda sie :D (do zawezenia rezultatu szukania uzyj mojego nicka jako autora)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z ASO to tacy trochę moi kolesie . Jeżdżę do nich od paru lat różnymi autkami i do tej pory się na nich nie zawiodłem . Podłączali techa i nie pokazywał on żadnych błędów . Sprawdzona została szczelność instalacji paliwowej , ciśnienie magistrali CR . Poza tym zwrócono mi uwagę na jedną rzecz której wcześniej nie zauważyłem . Samochód przy przyspieszaniu dosyć mocno dymi na czarno . Test gaz-hamulec chyba u mnie nie działa bo po wykonaniu odpowiednich czynności nic się nie dzieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test gaz-hamulec chyba u mnie nie działa bo po wykonaniu odpowiednich czynności nic się nie dzieje.

moze oznaczac rowniez ze nei ma bledu

 

dosyć mocno dymi na czarno

no to wtryski - niech zrobia probe przelewowa wtryskow :D

a DPF jak, zapchany?

to ze dymi moze tez byc zwiazane z przeplywka albo nieszczelnoscia w dolocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności