Skocz do zawartości

Wysokie zużycie paliwa


Gość LUKI 76

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry. kupiłem niedawno Zafirę 2007 i widzę że niestety spalanie jest dosć duże ( mialem starą zafirę i w porównaniu do tej paliła mniej) rozmawialem tez z innymi ich zafiry tez palą mniej. żadnych błędów nie ma , przepływomierz w porządku wiec nie wiem co moze być przyczyną? np spalanie chwilowe na biegu jałowym 0,9-1,1 ( inne zafiry 0,6) przy włączonym filtrze czastek stałych 5,5 ( inne 4,5) jak auto zimne wyprowadzone z garażu 1,8 ( inne 1,2) i widzę po zużyciu paliwa ze niestety przejezdzam mniej kilometrów na pełnym zbiorniku niż to było poprzedą Zafirą. Czy ktoś spotkał sie z podobnym przypadkiem? byłbym wdzieczny za jakies sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzednia zafira 2003 rok, 2,2 D ( 125 KM) pamietam ze na jałowym biegu paliła na ciepłym silniku 0,6 - 0,7 po odpaleniu przy zimnym silniku ok 1,2 zimą ok 1,5. a ta zafira 1,9 cdti (120 km) na wolnych obrotach 0,9-1,1 a jak odpalę teraz na zimnym silniku ok 1,7-1,8. Rozmawialem nawet z kims kto ma tez taką zafirę z takim samym silnikiem i jego auto pali właśnie na zimnym silniku 0,6. na przy spalaniu sadzy kiedy właczy sie filtr czastek stałych jego zafira pali na wolnych obrotach 4,4 a mija 5,6. oprócz tego widze po miesiacu użytkowania i zatankowaniu kilku zbiorników paliwa ze niestety cos jest nie tak. byłem u elektryka na komputerze niby wszystko ok przeplywomierz jest w porządku żadnych błędów nie pokazuje. popytam pewnie jeszcze w serwisie opla -moze cos powiedza ale wole najpierw na forum moze ktos mial podobny przypadek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

np spalanie chwilowe na biegu jałowym 0,9-1,1

Czy to spalanie jest z włączona klima? Bo u mnie pokazuje przy włączonej klimie 0.8-1.1,

a na eco 0.5-0.7.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam podobny problem. Kupiłem zosię niedawno i nie wiem ile naprawdę spala, ale na kompie bez klimy mam ok 1,5l/h i spalanie średnie po mieście wskazue ok 11,5 l/100km.

Silnik to X20DTL.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare razy bylo juz zglaszane ze jesli pompa byla regenerowana to wskazania sie nie zgadzaly...

u mnie 0.7l/h bez klimy 0.7-0.8 z klima ale na polu chlodniej niz zadana temp

0.9 - 1.1 gdy klima pracuje umiarkowanie

1.5 gdy pracuje na fulla

4.5 -5.5 przy wypalaniu DPFu

 

ale i tak nalezy porownywac spalanie srednie po zatankowaniu baku do pelna...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak coś nie tak z MID-em. Właśnie byłem zatankować. Fakt zrobiłem niecałe 200 km od pełnego baku ale chciałem sprawdzić. Spalanie wyszło ok. 7,65 w tym ok 70% miasto. Komp wskazywał 11.4 fakt że samo miasto (później był zresetowany więc dlatego). Ale jednak te wskazania bardzo różnią się od obliczeń.

Komp najniższe spalanie chwilowe na biegu jałowym wskazał mi 1.4 l/h więc to dużo. Po za tym przy przyśpieszaniu "łatwo" pokazuje ponad 20 l/100km.

Już nie wiem co może być z tym MID-em. Soft 003 więc niby ok. Szkoda że nie mam nigdzie w pobliżu znajomego z Techem aby móc spróbować inne oprogramowanie. :wink:

 

Może ktoś kto ma zosię z silnikiem DTL poda numer swojego oprogramowania.

 

******** EDIT *********

 

Ciekawostka. Dzwoniłem do ASO Konin i powiedzieli mi że nic nie da się z tym zrobić !! Przeprogramowanie nic nie da !! Co Wy na to ?? Może wypowiedzą się użytkownicy DTL-ów z kompem ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np spalanie chwilowe na biegu jałowym 0,9-1,1

Czy to spalanie jest z włączona klima? Bo u mnie pokazuje przy włączonej klimie 0.8-1.1,

a na eco 0.5-0.7.Pzdr.

 

to spalanie 09-1.1 jest na cieplym silniku bez klimy. z klią pokazuje 1.6-1.8

 

[ Dodano: Czw Sie 12, 2010 17:25 ]

pare razy bylo juz zglaszane ze jesli pompa byla regenerowana to wskazania sie nie zgadzaly...

u mnie 0.7l/h bez klimy 0.7-0.8 z klima ale na polu chlodniej niz zadana temp

0.9 - 1.1 gdy klima pracuje umiarkowanie

1.5 gdy pracuje na fulla

4.5 -5.5 przy wypalaniu DPFu

 

ale i tak nalezy porownywac spalanie srednie po zatankowaniu baku do pelna...

czyli tez tak pali znajomemu z ktorym rozmawiałem- moja zafira na jałowym 09-1.1 bez klimy, natomiast z klimą 1.6-1.8- i tu mnie właśnie zastanawia. gdy wypala sie smoła 5.6. wiec co moze byc powodem tego zawyżenia spalania- cos z pompą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość dstuning

Wtam mam Zafirke B i niemam pojecia dlaczego na postoju pali mi 13.5 litra i przybywa oleju w silniku. Prosze o pomoc. Silnik 1.9l 101KM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności