Skocz do zawartości

Klucz potem check i juz na stale na desce.


Gość Simonek.D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam astre H 2007r 1.3 cdti. Mam 148 000km przebiegu. Od jakiegos czasu zauwazylem ze wkrecajac na obroty odcinalo mi turbo i wlaczal sie przy tym klucz serwisowy. Wylaczalem silnik odpalalem i wszystko bylo OK!Rzadko ale co jakis czas sie to powtarzalo...za ost razem odcielo turbo zapalil sie check i juz na stale sie pali i na stale nie dziala turbo:/! Prosilbym o pomoc moze ktos zna te obiawy. Gdzie w wawie polecacie diagnoze na kompie bo w oplu 360zl! Pozdrawiam.

p.s Jestem nowym uzytkownikiem i prosilbym o wyrozumialosc;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Od jakiegos czasu zauwazylem ze wkrecajac na obroty odcinalo mi turbo i wlaczal sie przy tym klucz serwisowy. Wylaczalem silnik odpalalem i wszystko bylo OK!Rzadko ale co jakis czas sie to powtarzalo...za ost razem odcielo turbo zapalil sie check i juz na stale sie pali i na stale nie dziala turbo:/!

Pierwsze co to odczytaj błąd ale objawy wskazują na EGR.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Pierwsza sprawa, to odczytanie błędów. Jedź na diagnostykę (niestety, nie wiem gdzie w stolicy możesz to tanio zrobić, w Łodzi zrobiłem to za 70 zł). Mozesz też spróbować metody gaz/hamulec (trzymasz wciśnięty równocześnie gaz i hamulec i włączasz zapłon, na wskazniku przebiegu pojawiaja się kolejno kody usterek). Jak już zaczytasz bęłdy to podaj je tu na forum.

Ja miałem podobne objawy jak Ty. U mnie okazało się, że problem tkwił w turbince. Jak to powiedział mechanik 'stała geometria'. Wystarczyło czyszczenie sterownika łopatek.

Jeśli auto Ci nie kopci przy okazji tego błędu, to stawiałbym właśnie na geometrię turbiny, ewentualnie padnięty czujnik cisinienia ładowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semitar..dziekuje bardzo za podanie sposobu...!

Yyy tak duzo zaczelo ich wyskakiwac ze postanowilem wszystko nagrac;)

 

 

Samochod wogole nie kopci !

 

pozdrawiam i czekam na dalsze pomoce i wskazowki;]!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, lista błędów strasznie długa....

Proponuję jednak udać się na diagnostyke. Tam sprawdzą które błedy są aktywne, a które to stare zapisane w pamięci. Niech wykasuja i zrobią diagnostykę w trakcie jazdy.

Jak się upierasz, żeby samemu to diagnozować, to masz linka do stronki z opisem błędów (po angielsku). Patrz na błedy GM lub GENERIC :piwo:

 

http://www.dtcsearch.com/

 

Aha, te kody króre dostałeś trzeba trochę inaczej czytać np: ECN 024312 trzeba czytać tak: P0243 - to jest kod błedu (i taką wartość wpisz na stronce), 12 - to jest wartość błędu, ale tutaj już nie wiem co konkretne wartości oznaczają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ciezko troche odczytac...dostalem namiar ze w Raszynie jakas firma ma komputer i koszt u nich 50-60zl wiec bardzo przystepnie...mam nadzieje ze w piatek do nich zajrze i podziele sie co sie stalo;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj samochod wrocil do norm! Bylo na kompie wystapilo 25bledow...mechanik powiedzial ze rekordowa ilosc jak na astre;] Mimo skasowania bledow turbo dalej nie dzialalo a mechanik dalej nie wiedzial co to moze byc...Przyjechal kierownik zajelo mu to ok 30sek ( zasiegnal gleboko w dol silnika i powiedzial ze wszystko juz OK!) przyczyny nie chcial zdradzic..jezeli by ktos w warszawie mial problemy z oplem to polecam goscia...bardzo dlugie doswiadczenie w ASO Opla aktualnie wlasny warsztat!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

mam identyczny problem w Corsie C 1,3cdti.

Mógłbyś podać namiary na ten warsztat?

Ew. jeżeli to nie tajemnica to ile za likwidację usterki sobie zażyczyli?

 

--

Levis

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności