Skocz do zawartości

Domykanie szyb


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

W mojej Merivie posiadam centralny zamek (oryginalny), ale bez alarmu. Nie działa natomiast domykanie szyb, ani z kluczyka, ani z pilota. Podobno można tą funkcje uruchomić albo za pomocą techa lub op-coma (trzeba aktywować moduł komfortu). Ale czy funkcja, o którą pytam w temacie tak naprawdę może działać, gdy nie ma fabrycznego alarmu? Jeżeli tak, to czy wystarczy aktywacja tego modułu, czy jeszcze trzeba użyć innych magicznych sztuczek?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

u mnie kluczyk jak się włoży i przytrzyma w prawo to się domykają ,a alarmu nie mam,ale nigdy z tego jeszcze nie korzystałem może jak by w pilocie było to tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, u mnie nie działa domykanie ani po przekręceniu kluczyka w zamku i przytrzymaniu, ani naciskając przycisk w pilocie, oczywiście programowanie szyb robiłem (zamknięcie ich i przytrzymanie jeszcze przez kilka sekund przycisku zamykania)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jazuu. Tylko ja ten temat już czytałem i nie ma tam opisane, jak mam sprawdzić czy posiadam moduł komfortu. Niektórzy piszą, że jeżeli nie działa domykanie z kluczyka to nie posiada się tego modułu, a inni, że można uruchomić i domykanie z kluczyka i z pilota za pomocą między innymi op-coma (i chyba to mi teraz pozostaje w celu upewnienia się), a inni, że trzeba pokombinować z kablami, bo inaczej się nie da. Nigdzie natomiast nie mogę znaleźć, gdzie fizycznie w Merivie ten moduł występuje. Czy to jest to samo co "moduł, kontrola nadwozia"? Nr części 13111111. W EPC jest zdjęcie tego modułu, jednak nie jest pokazane w jakie części auta się znajduje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam sprawdzić czy posiadam moduł komfortu.

z tego co wyczytalem na necie to powinien byc pod siedzeniem.

w aso po numerze VIN tez powinni Ci powiedziec czy go posiadasz czy nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem temat trzy pozycje poniżej "Gdzie jest moduł centralnego zamka MERIVA 2008r" i chyba to jest to samo co moduł nadwozia, więc pewnie znajduje się pod wycieraczkami, jak to jest opisane. W chwili wolnej dostanę się tam i opiszę, czy mam rację. Na aukcjach moduły te występują z oznaczeniem "YF" (nie mam pojęcia co to oznacza), ale sprawdzając w programie EPC i wpisując nr vin mojej Merivy wyskoczyło, że właśnie ten moduł ona zawiera, więc mam nadzieję, że rzeczywiście wystarczy tylko uruchomić domykanie za pomocą narzędzia diagnostycznego. No, ale najpierw sprawdzę obecność modułu.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W mojej merivie działa domykanie tylko na kluczyku: przytrzymanie powoduje domykanie. Na pilocie niestety nie( mam 2 przyciski "otwórz" "zamknij") .

Nie wiem jak by to miało działa? Przytrzymać dłużej nie działa. Moze jakiś sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności