Skocz do zawartości

Kontrolka samochodzika z kluczykiem


Gość cracers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam i szukam i nie mogę znaleźć mojego problemu z tą kontrolką. A rzecz wygląda następująco.

 

Zapala mi się kontrolka jak w temacie. zapala się przy trochę ostrzejszej jeździe gdy kręcę autko do 3 tys obrotów przy prędkości ok 130 km/h. Po zgaszeniu silnika kontrolka znika by ponownie zapalić się po zaistnieniu w/w warunków.

Co dziwniejsze po kilku (-nastu nie ma zasady) zapala się żółta kontrolka silnika i nie gaśnie ona zaraz po ponownym uruchomieniu silnika tylko po jakimś czasie (też trudno określić w jakich okolicznościach gaśnie, tak o, po prostu jest i w pewnym momencie jej nie ma).

 

Spotkał się może ktoś z czymś takim? Czy najzwyczajniej w świecie moja Mery ma problemy egzystencjonalne :)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cracers, jak widzisz na forum podobne przypadki nie naleza do rzadkosci

ale pogadac mozemy jak zczytasz bledy i bedziesz wiedzial co za kody sie pojawily...

sprobuj zczytac metoda gaz hamulec badz jak masz dostep fejsem.

a i nie zapomnij zapodac te kody

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicaj Kiedyś przy zapalonej kontrolce żółtego silnika zczytałem błędy i wyszedł P1243 mechanior powiedział że nie może jednoznacznie powiedzieć o co biega.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicaj Kiedyś przy zapalonej kontrolce żółtego silnika zczytałem błędy i wyszedł P1243 mechanior powiedział że nie może jednoznacznie powiedzieć o co biega.

Pozdrawiam

Jesli mechanior po tym kodzie błędu nie mógł powiedziec ci jednoznacznie co jest to ja więcej takiego mechanika bym nie odwiedział...

 

Bład P1243 szczególnie wyskakujący przy ostrzejszej jeżdzie i predkości ok 130-140km swiadczy jednoznacznie o zbyt wysokim ciśnieniu ładowania i błednym działaniu zaworu upustowego turbiny...

 

Najpierw najlepiej zacząć od czyszczenia i sprawdzenia działania zaworu upustowego turbiny, jesli to nie pomoże to czeka cie tylko wymiana turbo na nowe...

 

U mnie objawy były identyczne jak u Ciebie i niestety zawór był dobry a uszkodzona była turbinka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiam choć powiem ci że nie zauważyłem żadnego spadku mocy ani innych dziwnych objawów. Silnik też pracuje jak nówka. obiło mi się o uszy coś co nazywa się przekaźnik sterowania ciśnieniem turbiny czy jakoś tak. Może masz jakieś info odnośnie tego przekaźnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przy zapalonej kontrolce żółtego silnika zczytałem błędy

a teraz?? kiedy bylo to kiedys?

mechanior powiedział że nie może jednoznacznie powiedzieć o co biega.

dobry mechanik wzialby fejsa przejechal sie z toba i posprawdzal live co sie dzieje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to było jakieś 6 miesięcy temu. od tego czasu kontrolka zachowuje się tak jak opisałem. Ponieważ nie dzieje się nic niepokojącego nie robię z tym nic ale denerwuje mnie ta kontrolka dlatego pytam. Zaznaczam jeszcze raz autko nie traci żadnych wartości jeśli chodzi o moc i płynność pracy. Mechanik po za tym że powiedział że nie może jednoznacznie stwierdzić co to jest napomknął właśnie o tym przekaźniku więc nie wiem czy jest to jakiś wykładnik

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nic się nie działo tylke że wywalało błąd, o dziwo sterownik nie odłaczał turbo i nie powodował spadku mocy....

 

P1243 turbocharger bypass solenoid valve voltage too large C-033

P1243 turbocharger bypass solenoid valve voltage too small C-033

P1243 turbocharger bypass solenoid valve open circuit C-033

P1243 turbocharger bypass valve not in the target area C-033 i tyle w tym temacie, zacznij od zaworu i bedzie wiadomo...

 

dokładnie zawór sterowania ciśnienia turbiny...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności