Skocz do zawartości

Czy to się jeszcze opłaca? CENY GAZU w Waszych miastach.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, kolejny temat o LPG, teraz nt. cen gazu.

Jak to u Was wygląda, bo benzynka spadła mocno w dół i gazik coraz mniej opłacalny. Sam się zacząłem zastanawiać nad sensem montażu instalki...

 

Więc zacznę:

Łęczna, 10-01-2006

LPG - 2.10/ltr

noPb95 - 3.70/ltr ale już w Lublinie na stacji Leclerka lub Neste jest po 3.59/ltr (tyle samo ON)!

 

Więc jeżeli mam chcę zakładać wtrysk gazu do Omy za 3300 to mi się to nie opłaca.

 

Pozdrawiam

pp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 472
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja nie zakladam instalki. ceny z dzisiaj z Łodzi:

 

PB95 - 3,59

ON - 3,61

LPG - 2,25

 

doszlo do tego ze niedlugo nie bedzie sie oplacalo kupowac ropniakow :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie, jest może sprzeczne z wieloma innymi osobami tutaj na forum ale wydaje mi się, że na obecny okres jeśli nie robimy dużej ilości km miesięcznie to montaż gazu przestaje być opłacalny.

 

U nas w Szczecinie na BP bo tam tylko tankuje

Koszt Benzyna Euro 95 - 3.59

 

to prawie 1.80 taniej na litrze niż przed 5 miesiącami. Zakładając, iż tankujemy bak do pełna mamy ok 80-90 zł zaoszczędzone w porównaniu z latem.

 

Po wygraniu kontraktów na ropę w Iraqu być może ceny nadal spadną. A gaz, hmm nie jestem ekonomistą ale wydaję mi się, iż może iść do góry, zostanie obarczony akcyzami i innymi podatkami i niestety będzie moze w konsekwencji 40-50 groszy tanszy od benzyny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie moze w konsekwencji 40-50 groszy tanszy od benzyny

a auto pali go 1-1,5 wiecej wiec koszta te same. nie liczac oczywiscie kosztow wiecznych regulacji instalacji gazowych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt Benzyna Euro 95 - 3.59

 

to prawie 1.80 taniej na litrze niż przed 5 miesiącami.

:wesoly: to u Ciebie byna byla po 5.39zl?:P W lublinie jeszcze chyba nie bylo powyzej 5zl :D

A cena gazu ostatnio tankowalem wczoraj i bylo 2.11 u "Pana Henia" zawsze u niego tankuje :) ale w ten sam dzien mowil ze podniesie o 5gr 8)

No ale mam nadzieje ze na wiosne znowu bedzie po 1.80 :) ja za sekwencje dalem 3500zl i nie lice ile bedzie sie zwracac :P jezdze srednio duzo w lecie i cieplym okresie robie duuzo wiecej niz we zimie, i mysle ze oplacilo mim sie zalozyc instalke 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie chodzi o to, że bajek ktoś mi naopowiadał, bo wiem że do tego silnika można śmiało i IIgen wrzucić (1800zeta) i będzie jako-tako jeździć. Po zakupie omy zakładałem, że jednak założę IVgen (3300zeta), bo sie najlepiej spisuje i jest mniej problemowa. Poza tym przy IVgen jest mniejsza utrata mocy, co przy moim silniku i automacie ma juz jakieś znaczenie. II gen miałem w astrze i jeździła na prawdę rewelacyjnie i byłem bardzo zadowolny. Przy spalaniu w miescie gazu 8.5/100 jeździło się niemal za free a zwrot kosztu instalki miałem juz po 12tys km. No i "0" problemów było.

Wiesz, obecnie jeżdżę na krótkich trasach i w większości miasto, więc przy aktualnych warunkach pogodowych (zima), cenach LPG - 2.10 i beny 3.50, raczej mało opłacalny jest montaż instalki, nawet IIgen.

To jest moje zdanie i dopóki gaz nie stanieje do poziomu przynajmniej 1.50-1.70 raczej nie założę gazu.

Ach, jak se wspomnę ceny gazu rok temu... W lutym i marcu u pana Kazia płaciłem gaz po... 1.37/ltr i to był dobry gaz. Ehh, to były czasy...

Pozdroofka

pp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności