Skocz do zawartości

Czy to się jeszcze opłaca? CENY GAZU w Waszych miastach.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 472
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

czego większe butle stacji jest tyle ze teraz wysraczyło by 0 litrów butla widizłem keidyś takei w CC
hola hola butli do gazu ziemnego trzeba zamontowac na caly bagaznik zeby wystarczylo na 100 kilometrow :wesoly: przypominam ze gaz ziemny nie skrapla sie w zwiazku z czym do butli nie zmiescimy go tyle samo co lpg ktory jest ciekly! zmiescimy go duuuuuzo duuuuzo mniej.. komplet butli wazy ponad 100 kilo a gazu pali nawet 3-4 litry wiecej niz benzyny.. jednak nie jest to takie rozowe jak sie wydaje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w radomi LPG na shell kosztuje 2.17. ja juz mam instalacje wiec jezdze na LPG.

Porazajace jest fakt, ze np. w Wielkiej Brytanii, gdzie paliwo jest chyba najdrozsze w Europie, LPG kosztuje tyle samo co u nas (przy tym kursie funta to chyba nawet ciut taniej).

 

Co do CNG, to instalacja jest drozsza, poniewaz butle sa inne, jest ich wiecej (musza miec przynajmniej 2,5 raza wieksza pojemnosc niz na LPG. Ceny butli i przewodow sa wyzsze, bo musza wytrzymac cisnienie ponad 500bar. Nikt nie produkuje butli, ktora moznaby montowac w miejsce kola zapasowego. W radomiu jest jedna stacja (na stacji MPK, gaz jest chyba po 1,30pln).

Dobra wiadomosc jest taka, ze komisja europejska wydala taka dyrektywe, ktora zabrania nakladania akcyzy na gaz ziemny do zastosowania w komunikacji, poniewaz jest to najbardziej ekologiczne paliwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hola hola butli do gazu ziemnego trzeba zamontowac na caly bagaznik zeby wystarczylo na 100 kilometrow Wink przypominam ze gaz ziemny nie skrapla sie w zwiazku z czym do butli nie zmiescimy go tyle samo co lpg ktory jest ciekly! zmiescimy go duuuuuzo duuuuzo mniej.. komplet butli wazy ponad 100 kilo a gazu pali nawet 3-4 litry wiecej niz benzyny.. jednak nie jest to takie rozowe jak sie wydaje Razz

pisalem wlasnie o tym ze duuuzo wiecej ziemnego spala autko... :)

 

Dobra wiadomosc jest taka, ze komisja europejska wydala taka dyrektywe, ktora zabrania nakladania akcyzy na gaz ziemny do zastosowania w komunikacji, poniewaz jest to najbardziej ekologiczne paliwo.

jest tez taka dyrektywa unijna ktora mowi ze cena LPG nie moze przekroczyc 50% ceny benzyny 8) I co??? Pb-3.59 LPG-2.15 jakos ani widu ani slychu tej dyrektywy :wesoly:

Przypuszczam ze jak rozwinie sie na duza skale gaz ziemny w samochodac to moze nie akcyza ale jakis inny podatek dowali nasz kochany rzad, bo niby becikowe za co beda wyplacac??? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zamontowanie ziemnego w moim 1.2 nie bedzie mialo sensu bo poza oszczednoscia strace caly bagaznik a auto nie bedzie jechalo juz prawie wcale. huh to tak jakbym wozil zawsze dwie dodatkowe osoby :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze raz powroce do tego tematu, dzisiaj wyczytalem wypowiedz madrych ludzi, mianowicie przy II gen dolot musi byc zmniejszony dltego ze jezeli bylby taki sam to samochod jadac okolo 80km/h(i wiecej) na luzie lub po puszczeniu gazy calkowicie na biegu gasl by bo za duzo powietrza by lapal. Wiec nie da sie zrobic Instalki II gen. bez zmneijszenia obwodu dolotu :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszać dolotu w tym przypadku nie trzeba. Wystarczy jego wlot skierować w przeciwną stronę do kierunku jazdy, aby rozpędzone powietrze nie wpadało do dolotu, bo wtedy mieszanka paliwowa (gazowa) jest znacznie rozrzedzana przez nadmiar powietrza i silnik się zdławia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peper, dokąłdnie dolot musi być lekko przebudowany aby nie łapał za duzo powietrza... eduardo_vkp, przerabiałem już to :shock: mam znajomych gazowników i oni wszytsko mi wytłumaczyli...

rox nie zauważysz róznicy mocy...montowałem gaz do cc700 :| za młodu :shock:. a codo bagażnika to butla w miejsce koła i zestaw naprawczy lub dojazdówka jak my mamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności