Skocz do zawartości

EGR


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Jakie macie doświadczenia z zaślepianiem EGR'a?? sam przymierzam się do tego i jestem ciekawy jak wam to wychodziło, jakie były rezultaty??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zadnych rewelacji sie nie spodziewaj. Zaslepilem ten wynalazek w moim poprzednim kadziu (c16nz) przy okazji remontu i praktycznie nic sie nie zmienilo. Moze troszke przestalo szarpac jak sie jechalo na granicy redukcji biegu. Jezeli EGR jest sprawny to zostaw i nie kombinuj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ale po czym poznać że jest sprawny??

autko troszke się zamula ostatnio, czasem szarpie. Przyczyn może być sporo, a często piszą na forach, że to egr, inni piszą, że auto odrzyło po zaślepieniu.

rox, Ty chyba zaślepiałeś u siebie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zrobilem test i zaslepilem na troche. teraz jezdze z niezaslepionym. roznica byla taka ze na 2 biegu po puszczeniu gazu auto nie szarpalo tak bardzo ale bylo to tak dla mnie nieistotne ze zdjalem zaslepke.

 

egr jest przydatny i to bardzo, zeby sie nie rozpisywac pozwole sibie zacytowac kolege Zynia

i tu wasnie sie mylisz EGR to dziadoskie urzadenie przy tuningu bardzo pomaga bo pomaga spalic tlenki azotu a co zatym idzie zmiejsza temperature spaln wiecej chyba pisac nie musze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to wam powiem, że całkiem wywaliłem egr'a i różnica jest zauważalna, silnik lepiej się wkręca w obroty i ogólnie jest lepiej. Nie robi setki w 5s ale jestna poprawiłe się :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
No to wam powiem, że całkiem wywaliłem egr'a i różnica jest zauważalna

 

A to ciekawostka, bo widzę szoszon1983 że masz autko z silnikiem C18NZ, przez 12 lat jeździłem kadettem z tym silnikiem i nie słyszałem, żeby był tam zawór EGR, więc może mnie oświecisz gdzie on jest i co wywaliłeś :wesoly:?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

znajduje się on między głowicą, a przepustnicą (taki grzybek metalowy o średnicy ok 12cm),

wykręciłem go (potrzebny płaski klucz 13) i w jego miejsce wstawiłem dorobiona przez siebie zaślepkę i usczelniłem to silikonem wysokotemperaturowym. Oczywiście zaślepiłem przewód podciśnienia> Silkik odpalił normalnie, a pierwsza jazda wczoraj wieczorem dała zadowalające rezultaty. Może w starszych egzemplażach nie było, bo np. w c14nz nie było nigdy :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie będę się spierał, bo nie jestem mechanikiem, ale przeszukałem całe EPC do opla przy żadnym z silników C18NZ czy to z kadetta czy z astry nie znalazłem zaworu recyrkulacji spalin /EGR/ Zresztą jak wiemy EGR został wymyslony i zastosowany tylko po to aby silniki spełniały coraz ostrzejsze normy emisji spalin. Skoro silnik C18NZ nie spełniał nawet normy Euro 2 to kto i po co wkładał by tam EGR.

Sorry szoszon, ze tak się przyczepiłem tego EGR'a w C18NZ ale nie daje mi to spokoju, wiec gdybyś mógł zrobić fotkę tego co wykręciłeś i ją tu zamieścić to mieli byśmy jasność co wykręciłeś i czy to napewno jest EGR :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tez zaslepilem EGR i roznica jest na plus oczywiscie, moze troche glosniej pracuje. A co do silnika C18NZ EGR w tym samym miejscu co w 16NZ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności