Skocz do zawartości

EGR


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

zawór EGR to taakie dziwne urządzenie które dużo kosztuje a malo z niego pozytku

zamocowany na kolektorze ssącym ma na celu zmniejszenie emisji spalin

panowie i panie jakie zmniejszenie emisji,poprzez kolektor ssący.

nie pamiętam na którym cylindrze jest przelot od kolektora wydechowego do zaworu EGR chodzi o to aby podgrzaćpowietrze dolatujace do gaznika i wten sposób zwiękrzyć jego powiedzmy mobilność

jag go sprawdzić? trzeba uruchomić silnik,poczym objać kopułę EGR-a obiema dłońmi a palcami pod grzybkiem podciągnać mębranę jeśli silnik straci obroty to OK.

drugi sposób to z gaznika zdjąć przewód gumowy łączący go z EGR-em i przy wyłączonym silniku poprzez ten przewód zassać powietrze jeżeli idzie bez oporu zawór jest do d.....

spokojnie ja zaślepiłem miejsce po EGR w vectra 1995 i jezdziłem 7 lat bez skutków ubucznych

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Ok panowie alej ak mierze opor na zlaczach egr to nie ma nic tak jakby byla przerwa mam egr elektryzny jak jego sprawdzic czy jest ok???dlaczego niekiedy po odpaleniu silnika zimnego czasem sie tlukl ten zawor(wyrazny stuk metaliczny) czy jest mozliwe ze ten grzybek obija sie o cos??? i co najciekawsze gdy tak klekocze i go odlazce mu wtyczke dalej tak robi czy jest mozliwe ze sie namagnesowuje i sam przez jakis zcas sie tlucze???jak sparwdzic taki egr czy jest ok?;)

 

[ Dodano: Czw Lut 05, 2009 23:46 ]

I panowie co powoduje odpiecei wtyczki od EGR ???oprocz swiecenia sie kontrolki???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

OK ale jak sprawdzic EGR jak jest elektryczny??w X16SZ??bo jak sprawdzalem zgodnie z ksiazka miedzy jednymi pinami na EGR-erze jest chyba przrwa bo nie ma zadnych oporow wartosci (om)

 

[ Dodano: Czw Lut 12, 2009 01:20 ]

Czy EGR moze wydawac metaliczny stukot czy kest to konsrukcyjnie mozliwe?http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif?prosze to bardzo wazne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

najprościej to chyba zaślepić i zobaczyć, czy jest poprawa - wtedy po prostu zobaczysz, czy zaślepienie daje jakieś efekty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

OK tylko panowie co sie dzieje wchwili gdy odlacze wtyczke od EGR??jakie sa nastepstwa dla silnika??

 

[ Dodano: Pią Lut 13, 2009 00:48 ]

Oczywiscie oprocz swiecacego sie checka to juz wiem ale mozna zawsze wyjac zarowke prawda??

 

[ Dodano: Pią Lut 13, 2009 19:31 ]

panowie_ponawiam_moje_pytanie_prosze_powiedzcei_jakie_sa_konsekwencje_w_cwili_odlaczenia_

egr-a_???tzn_wtyczki_od_niego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam mam nastepujace pytanie ostatnio zauwazylem ze moja astra traci troche na mocy czasami jest ok ale nieraz jest bardzo mulowaty i zastanawiam sie czy to nie wina EGR czy wystarczy go wyczyscic czy moze zaslepic. Dziekuje za odpowiedzi....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

uzupełnij profil o ty silnika.

 

Co do mułowatości silnika to są rożne przyczyny:

- EGR

- pompa paliwa nie wydala

- filtr paliwa zapchany

- zatkany katalizator

 

A podczas jazdy nie zapala się żółta kontrolka ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności