Skocz do zawartości

Samodzielna wymiana oleju w automacie (?)


Gość emjot

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Jest wiele (kontro)wersji dotyczących wymiany oleju w skrzyniach automatycznych. Z tego co wyczytałem (zresztą tutaj) w Oplach w automatach olej się wymienia.

 

Mam Zafirę z 2002, silnik 2.2, automat. Co ile km powinno się wymieniać olej? Czy wymienia się również filtr? Czy da się wymienić olej samodzielnie, czy oddaje się samochód do zakładu?

Czy ktoś ma może doświadczenia z samodzielną wymianą? Ile taka wymiana może kosztować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ile km powinno się wymieniać olej? Czy wymienia się również filtr

?

Z reguły zaleca się wymianę oleju w skrzyni co 45.000km. Filtr, w niektórych skrzyniach jest wewnątrz, a dostęp do niego jest dopiero po rozpołowieniu skrzyni i wymienia się go w wypadku poważniejszych czynności obsługowych lub naprawczych skrzyni. W większości aut filtr oleju znajduje się pod deklem/misą olejową skrzyni i dostęp do niego jest łatwy.

Z tego co wiem to wymiana oleju w automacie wcale nie jest taka prosta, oczywiście zależy to od skrzyni ale ja bym doradzał wymianę w specjalistycznym zakładzie który sie tym zajmuje.

A tu coś na udowodnienie mojej tezy:

http://oto.to/schematy/automat/statidyn.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też mam tą konfigurację 2.2 16V B plus Automat. Dowiedziałem się w serwisie że wymienia się co 35000km bo jak się spóźnisz to hohooho ( straszą i naganiają) ja jeżdżę już ponad 80000 tyś bez wymiany i tylko kontroluję poziom oleju choć nigdy nie dolewałem a olej jest czysty skrzynia działa perfekt. Pytałem o cenę to od 200-400zł, nie wiem w czym taka rozbieżność ale wiadomo KASA. Jeden nagnie się do roboty za 20 inny za 80zł,

Samemu lepiej tego nie robić bo jak sie zapowietrzy skrzynię to będzie naprawa a to już tysiące, wystarczy jeden błąd a tak masz kwit i gość co to robił odpowiada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę już ponad 80000 tyś bez wymiany

niechcialbym kupic po Tobie auta

Różnie to bywa, olej w silniku wymieniam co 10tyś.km płyn hamulcowy co rok przed zimą tak samo płyn w chłodnicy. Wszystko z górnej pólki. Z automatami to nie do końca jest pewne co ile się wymienia. Chyba to w VW automaty oleju nigdy sie nie wymienia. W Automacie pracuje syntetyczny płyn hydrauliczny i o ile nie przegotuje się go lub zanieczyści np; opiłkami lub piaskiem to jest wieczny.

Za płotem mam mechanika spec od skrzyń sprzęgieł i dyferencjałów. Jak wymieniałem olej w silniku to zagadnąłem o skrzynię. On, a coś sie dzieje ja nie to nie ruszać.... ! jak by chciał na mnie zarobić to by powiedział że wymieniać i to już. On i jego brat mają automat w samochodach i cieszą sie bo przynajmniej sobie nie musza robić skrzyń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze za mojej kadencji nie wymieniałem, wg. faktury od poprzedniego właściciela wymieniany 50 tys temu. Umówiony byłem dzisiaj na wymianę, ale fachmeni mnie wystawili... w sumie kolejka spora przed zakładem, a ja tylko na wymianę za 150 pln, jak tam remonty na 3 tysie czekają... we wtorek jadę na tydzień za granicę, zrobię ze 2-3 tys. km. Szukać dzisiaj na gwałt miejsca gdzie by mi wymienili, czy dać sobie spokój i na spokojnie wymienić po powrocie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Daj sobie spokój z wymianą przed wyjazdem, po wymianie mogą pojawić się problemy. Nie jest to nic strasznego ale jak zrobią wymianę statyczną to mogą zapowietrzyć jakąś sekcję i nie pojedziesz na urlop,albo będziesz szukał na urlopie mechanika. Sprawdź poziom oleju na rozgrzanym oleju- tu warunek silnik musi pracować i przed wyciągnięciem bagnetu przejedź dźwignią od P do 1 i z powrotem na N. Wtedy sprawdź na bagnecie powinno byc blisko Max a najlepiej jak jest nie niżej jak środkowa kreska. Olej musi być klarowny i przezroczysty z lekko czerwono-brązowym zabarwieniu. Mechaniory od skrzyń gwiżdżą na wymieniających olej tak jak napisałeś im kasa przyjeżdża na lawecie heheh jak już autko nie chce samo jechać.

Miłego urlopu

 

PS. Możesz napisać gdzie byłeś umówiony na wymianę. Bywam w Warszawie i może kiedyś skusze się na wymianę oleju w skrzyni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ok, winienem update. Olej wymieniony za 150 pln, trwało to może z godzinkę, skrzynia lepiej zaczęła chodzić. Jestem zadowolony...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Różnie to bywa, olej w silniku wymieniam co 10tyś.km płyn hamulcowy co rok przed zimą tak samo płyn w chłodnicy. Wszystko z górnej pólki. Z automatami to nie do końca jest pewne co ile się wymienia. Chyba to w VW automaty oleju nigdy sie nie wymienia. W Automacie pracuje syntetyczny płyn hydrauliczny i o ile nie przegotuje się go lub zanieczyści np; opiłkami lub piaskiem to jest wieczny.

Za płotem mam mechanika spec od skrzyń sprzęgieł i dyferencjałów. Jak wymieniałem olej w silniku to zagadnąłem o skrzynię. On, a coś sie dzieje ja nie to nie ruszać.... ! jak by chciał na mnie zarobić to by powiedział że wymieniać i to już. On i jego brat mają automat w samochodach i cieszą sie bo przynajmniej sobie nie musza robić skrzyń.

No dobra ble ble ble od kiedy nie wymienia sie oleju w grupie VW? ja nawet w służbowych VW czy Suberbach wymieniałem co 60 tysi a to dlatego bo nasi kierowcy znawcy sztuk wszelakich nie potrafią jezdzic w polskich warunkach i eksplatować takiego auta. Panowie to nie zachodnie drogi!!!!!

A co do tego mechaniora to ja juz bym u niego nie wymienił oleju -- gostek ma za małą wiedze i nie podejmuje się tego typu zleceń.

Ja u siebie sam wymieniam olej co 25 tysi i jest :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności