Skocz do zawartości

Skrzynia biegów wysiadła


Gość OCorsaV16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dziś w ulicznym korku po 15 ok. min gdy wbijałem 1 bieg coś strzeliło, spróbowałem kolejny raz to już nie dało rady a przy tym słychać zgrzytania, tarcia w komorze silnika. Dzieje sie tak na każdym biegu gdy już ma wskoczyć. Biegi wszystkie normalnie wchodza, a na tzw. pół sprzegle słychać zgrzyty. auto było holowane ok 1-2 km przy czym zaczeło zgrzytać już cały czas nawet jak auto stało w miejscu na wolnych obrotach. teraz załatwiam lawete aż ściagne pod dom a potem do mechanika. Może ktoś powiedzieć co może być tego powodem??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No mnie sie wydaje ze już coś napewno się sypło :)

Nie wiem jak to się nazywa ale tam gdzie jest zahaczona linka sprzegła na skrzyni moge poprostu ruszać tym reka... jest luz jakby sie urwała linka ale naciskając na pedał sprzęgła linka to ciągnie więc takiej opcji nie ma... i do tego ten szum i zgrzyty przy odpalonym silniku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie poszedł docisk sprzęgła.

Dlatego możesz bez oporu poruszać ta dźwignią.

Poczekaj na opinie innych.

No to czekam ... myśle że ktoś mnie oswieci bardziej na ten temat :D Bo nie wiem na jaka stawke mam upuścić z portfela ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka jest dobra. Ruszając tym co jest linka przy skrzyni zaczepiona, pedał sprzęgła w środku sam się wciska więc urwana nie jest...

 

Btw. to jest normalna sprawa że docisk może od tak pęknąć czy coś jeśli to jest powodem, bez żadnych wcześniejszych oznak, że trzeba go wymienić?? Jedynie co miałem lekki problem to czasem niemogłem od razu wbić 1 biegu ale to mało kiedy sie zdażało, natomiast czesto przy wstecznym biegu zgrzytało ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest normalna sprawa że docisk może od tak pęknąć

Dobrze, że pytasz.

Otóż dzisiaj miałem okazje widzieć nowy docisk od kompletu sprzęgła Luk.

Gość zamontował sobie komplecik, długo się nie nacieszył.

Docisk dosłownie pękł...i to nówka sztuka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem kilka negatywnych opinii o sprzęgłach LUK, dlatego zastanawiałem się na Sachs i wybrałem w końcu Valeo. Pytanie raczej powinno brzmieć, kiedy wymieniałeś sprzęgło ? dopiero kupiłeś auto czy jak ?

 

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem w czerwcu br. z przebiegiem ~159 tys teraz jak padlo było dokładnie 173001 km. Nic mi nie wiadomo na temat tego czy poprzedni właściciel wymieniał sprzegło...

 

Docisk dosłownie pękł...i to nówka sztuka.

No ale na to powinna być juz reklamacja z faktura wystawioną przez mechanika który wymieniał... Tak się mi wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności