Skocz do zawartości

Zgasł i nie chce palić


Gość lesny1113

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To niestety nie pompa paliwa ;)

Dzisiaj zapalił normalnie aż byłem zdziwiony, wyregulowałem sobie mniej wiecej gaż, już nie gaśnie na ciepłym, na benzynie tez wszystko w pozadku na ciepłym i na zimnym.

Zostawiłem samochód na jakieś 30min z wylaczonym silnikiem i potem probowalem go znowu odpalić, pompe słychać a samochód nie zapala tak samo jak wczesniej ;-) Próbowałem tak pare razy zapalić w różnych odstępach czasu i nic. Jak zapala to na dotyk albo wogóle nie zapala. Dodam że jak przełączyłem silnik z gazu na benzyne to tak jakby sam gazował (obroty same rosły). Ale po chwili obroty spadły i już się to nie powtórzyło. Możliwe że to przez rozłączenie akumulatora że komputer sie zresetował. A i podczas regulacji gazu wyświetlało mi błędy:

 

44- sonda, zbyt uboga mieszanka

45- sonda, zbyt bogata mieszanka

 

Na benzynie błędy te nie występują.

 

Dołączona grafika

 

Śrubą zaznaczoną czerwoną strzałką regulowałem gaz. Zaś śruba zazn. niebieską nie chce się kręcić. I po wykręceniu tego niby silniczka krokowego koło tej śruby okazało się że wogóle go tam nie ma.

 

Co może być przyczyną tego że samochód odpala kiedy mu się chce :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Ten silniczek to jest ściema jak pisałem wcześniej

Śrubą obok reguluje się mieszankę. Ta przy parowniku powinna się ruszyć i lekko kręcić. Pryśnij jakimś preparatem

Co do błędów to pisałem że mogą występować na LPG. (Nie masz emulatora) i nie da się tak wyregulować by było dobrze na trasie i mieście.

Przyszło mi do głowy że to może być przyczyna jaką ci pokazałem na ostatnim zdjęciu. Cewka zaśniedziała

Odłącz ten wąż co idzie do mieszalnika ( ten który pokazałeś na fotce) i wtedy odpal na benz.

Tylko zatkaj wlot do mono wtrysku

Jest możliwość że dostaje i penz. i LPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to wina aparatu zapłonowego? Przestał palić jak zaczą padać deszcz. Chciałem odkręcić kopułkę i wyczyścić ale w deszczu nie bardzo było jak. Może to przez wilgoć?

Co będzie jak odłącze ten wąż i będzie palił?

 

Edit: Po odkręceniu węża dalej nie pali

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już odpali to chodzi i na benzynie i na gazie ale niestety odpala tylko na benzynie i dopiero automatycznie przełącza na gaz ;-) iskry nie sprawdzałem bo zapalił a jak już nie chciał palić to zaczał padać deszcz i nie miałem jak sprawdzić ;) Tam chyba nie ma halla tylko jest czujnik indukcyjny nie wiem w czym roznica ale tak wyczytałem :P

Może wystarczy wyczyszczenie kopułki i palca? Ew. przewody nowe kupie. Ile mogą kosztować w sklepie?

Palec normalnie moge wyczyścić WD40? Nic się nie stanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

W kopułce zwróć uwagę na węgielek. Nie ma być wciśnięty jak na fotce tylko ma wystawać. Jak naciśniesz lekko ma wchodzić i wracać

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Końcówkę palca przetrzyj drobniutkim papierem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności