Skocz do zawartości

Astra H 1,7 CDTI .. który silnik to FIta a który to ISUZU


Gość Orbit

Rekomendowane odpowiedzi

zbyszek670, zgadza sie,ale zdaje mi sie ze Ty piszesz o silniku 1.9 bo niesadze zeby Cadilac czy Saab stosowal silnik 1.3,ale nawet gdyby ,to wytlumacz mi jedno dlaczego nie pasuja podzespoly takie jak egr,turbina kupione w salonie fiata skoro to jest silnik fiatowski?Wielu handlarzy np.na allegro sprzedaje rozne elementy osprzetu piszac silnik 1.3cdti/1.3jtd jak mam to rozumiec?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość zbyszek670

ale zdaje mi sie ze Ty piszesz o silniku 1.9

to wytlumacz mi jedno dlaczego nie pasuja podzespoly takie jak egr,turbina kupione w salonie fiata skoro to jest silnik fiatowski?

Pisałem przecież że EGR też nie pasuje od mojego silnika 1.9 CDTI do 1.9 JTD choć są te same silniki, a przecież napisane jest w tekście że "część rozwiązań opracowana wspólnie jest stosowana w silnikach produkowanych przez oba koncerny".

Zgadza się że Cadillac czy Saab nie mają silników 1.3 bo akurat nie mają małych modeli samochodów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikogo nie interesuje osprzet silnika. Silnik to jedno a osprzet to drugie. Wiadomo ze przeciez sa jakie sroznice w autach, komorach silnikowych itd wiec i sa roznice w osprzecie. Nawet wplyw moze miec to ze maja inne wymogi spalin czy tak jak mamy np roznice mieduz 1.9cdti montowanym w astrze a w viki czy zafirze ze roznia sie nie tyle samymi poduszami mocujacymi silnik ale nawet i łapami gdzie je przykrecamy. Mialem taki przyupadek w pracy podczas przekladki silnika co astry H cabrio gdzie silnik niby yen sam a trzeba bylo przelozyc uchwyty od starego silnika. Tak samo i roznice sa w elektryce, kablotece i oprogramowaniu. Nie da sie wejsc techem z poziomu opla w silnik saaba gdzie silniki niby te same sa. Jedynie mozliwe sa np takie myi ze wchodzimy np wopla antare scanem chweroletowskim bo to to samo co captiva.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesol, a Nas zwyklych uzytkownikow robia w balona,wystarczy ze sprawdzisz oferte jakiegos sklepu intern.z czesciami i pojawi sie np.egr do silnika 1.3cdti/1.3jtd,turbina to samo , padlem ofiara takiego przekretu wiec moze warto ostrzec innych.pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czesciach w oplu to mi nawet nie mow. Po vinie nawet nie idzie stwierdzic czy to ta czesc do danego silnika. W pracy to ma na codzien wiec juz mnie to nie dziwi. Mialem juz tak ze EPC pokazywal inaczej jak bylo w realu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesol, dokladnie tak jest,moj kolega kupil uszkodzona astre h1.3cdti,mial do wymiany turbine i zdaje mi sie ze ktorys z przewodow wysokiego cisnienia,pojechal do intercarsu a tam taki mily pan sprzedal mu turbinke i przewod do silnika 1.3jtd dodajac przeciez to ten sam silnik.Koles wydal kilka tysiecy bo chcial nowe czesci a mechanik go pogonil :spoko: pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podpinam się co by nie zakładać nowego tematu.

Szukam przez szukajką ale nie znalazłem odpowiedzi. :beer:

 

W Astrze H występują trzy silniki 1.7 CDTI . W tym temacie napisaliście o dwóch a ten trzeci ?

Widzę dużo odmiennych zdań i już się pogubiłem.

Są silniki o mocach 80 / 110 / 125 KM . Wszystkie są modelami Isuzu ??

I drugie pytanko - w silnikach Isuzu nie ma dwumasy ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są silniki o mocach

80 / 110 / 125 KM

W Astrze H są 4 silniki Isuzu

Z17DTL - 80KM

Z17DTH - 100KM

Z17DTJ - 110KM

Z17DTR - 125KM

w silnikach

Isuzu nie ma dwumasy

Oj wydaje mi się że w tych silnikach występuje już dwumasa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności