Skocz do zawartości

Astra H 1,7 CDTI .. który silnik to FIta a który to ISUZU


Gość Orbit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

silniki 1.9 fiat, silniki 1.3 to silnik z fabryki fiata(współpraca z gm ale obecnie to fabryka tylko fiata). silniki te są montowane w różnych koncernach. co do osprzętu nic nie stoi na przeszkodzie żeby montować swój np, ulysse/807 to modele wychodzące z jednej fabryki (psa) a niektóre części od 807 nie pasują do ulysse, po prostu koncerny nie zarabiaja tylko na samej sprzedaży aut ale przede wszystkim na serwisie i częściach zamiennych.

Co do 1.7 nie słyszalem nigdy o 1.7 od fiata (no może poza starym dieslem w uno lub punto 1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość mariusz444

silniki 1.9 fiat, silniki 1.3 to silnik z fabryki fiata(współpraca z gm ale obecnie to fabryka tylko fiata). silniki te są montowane w różnych koncernach. co do osprzętu nic nie stoi na przeszkodzie żeby montować swój

Moim zdaniem silnik 1,3 CDTI jest fiatowski. Opel stosuje swój osprzęt, ewentualnie wprowadził drobne zmiany, natomiast najważniejsze, zasadnicze elementy silnika pozostały fiatowskie. W silniku 1,3 mojego auta coś dzwoniło w rozrządzie. W aso opla usłyszałem – 1000 PLN za robociznę + ewentualne części zamienne. Ponieważ w pobliżu znajdował się serwis fiata, więc podjechałem i zapytałem, czy naprawią mi auto i ile to będzie kosztowało. Usłyszałem w odpowiedzi, że to ich produkcji silnik i nie ma żadnego problemu z jego naprawą. Wymieniono mi napinacz i wodziki i za całość zapłaciłem 1000 PLN, a na fakturze znajduje się zapis: „nwodzik, wodzik, napinacz łańcucha rozrządu / 1,3 MJTD, uszczelniacz wału przedni / 1,3 MJTD” - silnik multijet :hyhy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A który silnik polecacie ? 1,7 czy 1,9 i w którym wariancie mocy? Czy ten 1,7 125hp nie na filtra cząstek stałych i klapek w dolocie ? Mówimy o silniku do Astry H.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam drodzy forumowicze mam prośbę w silnik  1.7cdti z osprzętem Bosch występuje aby o Moc-ach 80 i 100KM
Natomiast 110 i 125KM to będzie Denso
Z góry dziękuję za odpowiedz czy dobrze myślę
Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności