Skocz do zawartości

Eksploatacja Astry J ( IV )


Gość kasztelan40

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ja posiadam od sierpnia Astrę 1.6 115km i mam taki problem. Przy obrotach od 2500 do 3000 słychać taki głośny warkot. Takie wkurzające to jest jak się jedzie na tempo i stała prędkość przy to ten warkot wkurza. Byłem w serwisie i powiedzieli że to normalna praca silnika ale kolega ma taki sam i u niego nic takiego nie ma. Więc udałem się do innego serwisu a tam coś zrobili przy obudowie paska i był spokój przez 3 dni i teraz to samo. Macie też coś takiego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość mikebravo

Możecie się pochwalić jakie macie rozmiary zimówek? Jeden serwis powiedział 205/55/16 a drugi że nie zaleca się takiego rozmiaru na zimę i podał 205/60/16. I bądz mądry...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikebravo

Dzięki Ci wujku dobra rado, ale samochód będę odbierał dopiero za 2-3 tyg i nie mam jeszcze ani instrukcji ani homologacji. W instrukcji znalezionej w internecie (strona 216) jako dopuszczalne są podane oba rozmiary, a to w połączeniu z 2 opiniami ze strony serwisów daje mi prawo być skonfudowanym. :beer:

Jakkolwiek przyjmuję że 60 jest prawidłowa i takich oponek będę szukał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde u mnie też chyba się coś zaczyna dziać ze sprzęgłem. Po zmianie biegu czasami jest taki "świst" szumot" nie wiem jak to określic. Jak by cos przez sekunde, dwie ocierało o cos. Pojawia sie to bardzo rzadko i ciezko mi dojśc skąd to. A nie bardzo się znam na mechanice auta i nie jestem pewien czy to sprzegło. U ciebie też coś takiego słychać

Też na początku nie mogłem namierzyć skąd ten dźwięk. Występował na tyle rzadko, że ciężko było go wyłapać. Teraz słyszę go przy każdej zmianie biegu 1-2-3, czasami nawet jak jadę na 2 i dodam gazu to się uaktywnia. W przyszłym tygodniu jestem umówiony na serwis. Zobaczymy co wyjdzie.

i co byłes na tym serwisie ? bo ja się umówiłem na jutro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze się nie wybrałem. Brak czasu. Może uda się w przyszłym tygodniu.

Zauważyłem natomiast jeszcze jeden objaw. Kiedy stoję na światłach, wciskam sprzęgło i wrzucam bieg, to pomimo wciśniętego pedału sprzęgła czuję delikatne ruszenie do przodu, ale to tylko w momencie wrzucania biegu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie. Sprawdzono sprzęgło, stwierdzono nieprawidłową pracę docisku, skorygowano. Wymieniono także alternator (po raz 2). Na razie cisza, nic piszczy, nie szumi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja pojechaem i stwierdzili że to nic niepokojącego ;) fakt że nie słychać tego jeszcze przy każdej zmianie biegów, ale teraz czasami to słysze nawet jak dodaje gazu :beer:. Nie mam teraz czasu ich katować bo dzisiaj spadam na narty, ale jak wróce to ich bedę mordował. Dzięki za informacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności