Skocz do zawartości

Eksploatacja Astry J ( IV )


Gość kasztelan40

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paweeeel89**

Ja też mam 1,6 115 kkm tylko że przebieg większy ale spalania 10 l/100 nie udało mi się przekroczyć nawet jak samochód się układał, teraz max w mieście do 8 l/100 w trasie jestem w stanie zejść do 6-6,5 l/100 przy spokojnej jeździe bez gwałtownych przyspieszeń. Masz mały przebieg jeszcze, o spalanie będziesz mógł się martwić jak przejedziesz ok 5 tyś km i spalanie będziesz miał nadal 10 l. Ale też wszystko zależy od stylu Twojej jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mam nadzieję że będzie tak jak mówisz ;) styl mojej jazdy jest spokojny/umiarkowany, więc tylko czekać aż będzie spadać. Czy takie wysokie spalanie wynika tylko z docierania się silnika? Czy ma na to wpływ coś jeszcze? Myślałem o kupnie 1.4 turbo ale była dużo droższa od 1.6 na który się zdecydowałem. Jakiś czas temu rzuciła mi się w oczy oferta nowej hondy civic 4d od chyba 68-69 tys plnów z silnikiem 1.8 Vtec. jak waszym zdaniem wypada w porównaniu z naszą astrą? bo uważam że konkurenci astry tacy jak ford focus czy golf przegrywają..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikebravo

Jakiś czas temu rzuciła mi się w oczy oferta nowej hondy civic 4d od chyba 68-69 tys plnów z silnikiem 1.8 Vtec. jak waszym zdaniem wypada w porównaniu z naszą astrą? bo uważam że konkurenci astry tacy jak ford focus czy golf przegrywają..

Mnie odrzuciło ogólne wykonanie Civica, choć nie powiem podobał mi się swego czasu bardzo i wszyscy znajomi się dziwią że nie kupiłem;)

A jak już kolega wielki fan hondy mi odradził, plus poczytanie forum hondy, to mi przeszło całkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Astrą III 1.6 105PS przez ponad 90kilo kilometrów. Komputer, który był nota bene wg mnie, lepszy niż w IV, pokazał mi średnie spalanie w przeciagu 50 kilo kilometrów na poziomie 7,5 l/100km i średnią predkościa 44km/h.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikebravo

Jeździłem Astrą III 1.6 105PS przez ponad 90kilo kilometrów. Komputer, który był nota bene wg mnie, lepszy niż w IV, pokazał mi średnie spalanie w przeciagu 50 kilo kilometrów na poziomie 7,5 l/100km i średnią predkościa 44km/h.

A ja Astrą II 1.6 101KM około 100tys km.

Komputer faktycznie był lepszy.

W IV nie pokazuje np ilości zużytego paliwa na trasie(wyjazd z domu reset, przyjazd na miejsce widzę ile spaliłem)w litrach. Jest tylko średni i chwilowe.

I to mnie bardzo wkurza. Przy wyjazdach wakacyjnych czy "składkowych" ze znajomymi nie trzeba było liczyć ile i gdzie się tankowało.

Nie ma też stopera (choć nie korzystałem z niego nigdy).

Pomijam że w nowej wersji oprogramowania wywalili opcje ustawiania klimy jednym pokrętłem.

Też tego brakuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowej wersji oprogramowania wywalili opcje ustawiania klimy jednym pokrętłem

 

Je jeszcze tę opcję mam, ale zastanawiałem się czy jak pojadę na przegląd i jak mi z rozpędu zaktualizują soft może, to czy ją utracę? Miał ktoś może taką sytuację?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienie klimatyzacji jednym pokrętłem mogło być wygodne ale nie uważam tego za jakąś szczególną niedogodność, należy pochwalić wydajność samej klimy która chłodzi i grzeje bardzo dobrze. Funkcja pokazywamnia ilości spalionego paliwa byłaby bardzo dobra ale należy zauważyć że i w samochodach lepszej klasy nie ma tej opcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre to było w tym starym komputerze. Można było nastawić jeden zakres od początku posiadania auta i wiadomo ile spalał i jak się jeździ...

Ze stopera tez nigdy nie korzystałem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikebravo

Funkcja pokazywamnia ilości spalionego paliwa byłaby bardzo dobra ale należy zauważyć że i w samochodach lepszej klasy nie ma tej opcji.

Cholera to ja może nie będe sprzedawał mojej II. Rocznik 98 a taką funkcje miał. Lepsza klasa:)??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności